Yaş Mama

cookieeee

her yaş mamanın kilo aldırdığını biliyorum fakat kedim günde en fazla bir çay kaşığı yiyebiliyor kedim 5 aylık özellikle sevebileceği ve hızlı kilo aldıracak yaş mama var mıdır?

17 CEVAP

NURSENA123

nd hem sağlıklı hem de kilo aldırıyor gimcat da iyi

Sahidegulcan

Benim 3 aylık kızımda da başta market maması denedik, yüzüne bile bakmadı hiçbirinin... Ben ona küçükken ek gıdaya geçtiğinden beri gerçek etten yaptığım yaş mamaları vermiştim ve haliyle hayvan hazır yaş mamaya "Bu ne la böyle" demiştir. Muhtemelen kokuları ve et oranları ona lezzetli gelmemişti...
Sonra araştırdım et oranı yüksek yaş mamalara baktım ve NUTRI FELINE Kitten yaş mamayı denedik. Tavuk-Ton Balıklı mama ve çok sevdi.
İşte bu ürün de pahalı her zaman alınamayabilir.
Ben 6 tane 85gr. Konservesi 1₺'ye almıştım kuponlarımla. Tekrar alacağım kampanya başladığında. Onun haricinde kendim haşladığım tavuk ve suyundan hep mama veriyorum gelişimine destek oluyor. Siz de evde yapabilirsiniz.
Böyle marka ürünleri nasıl çok uygun fiyata alabilirsiniz öğrenmek içinse
Kedim için kullandığım tüm ürünlerin incelemelerini görmek için
INSTGRAM: kedimbenimle hesabımı takipte kalın:)
Yakında harika kampanyalar çıkacak fırsatları kaçırmayın:)

Siyammm

Kediniz hasta değilse mamayı beğenmemiş

cookieeee

bilen yok muu

Mila__kedi

En sevdikleri şeyler normalde yaş mama ama kediniz yemiyorsa tadını beğenmemiştir
Scsher animonda ve proplan veriyorum
Memnunum kediniz yüksek ihtimalle yer fakat kilo alma yaş mamayla tek olmuyor kuru maması ne marka?

Mila__kedi

En sevdikleri şeyler normalde yaş mama ama kediniz yemiyorsa tadını beğenmemiştir
Scsher animonda ve proplan veriyorum
Memnunum kediniz yüksek ihtimalle yer fakat kilo alma yaş mamayla tek olmuyor kuru maması ne marka?

Mila__kedi

En sevdikleri şeyler normalde yaş mama ama kediniz yemiyorsa tadını beğenmemiştir
Scsher animonda ve proplan veriyorum
Memnunum kediniz yüksek ihtimalle yer fakat kilo alma yaş mamayla tek olmuyor kuru maması ne marka?

Mila__kedi

En sevdikleri şeyler normalde yaş mama ama kediniz yemiyorsa tadını beğenmemiştir
Scsher animonda ve proplan veriyorum
Memnunum kediniz yüksek ihtimalle yer fakat kilo alma yaş mamayla tek olmuyor kuru maması ne marka?

cookieeee

gimcat ve felicia denedim ikisine yemedi kuru mama markası felicia kuzu etli kitten mother. sürekli mama değişimi yaptığım için artık değişmekte istemiyorum aslında, ne yapmamı önerirsiniz?

Minikmuezza

Ayni sorun bendede var.felix whiskas gourmet plasir jungle falan denedim ama soslu olanlarin sadece sosunu yiyor etini yemiyor.kuru mamada secici az yiyor yavruluktan beri boyle.sanirim hatam 6 7 aylikken yas mama verdim oyuzden alisamadi sevmiyor yas mama.kuru mama disinda hic birsey yemez.takipteyim.

cookieeee

nasıl sevdirebilirim yaş mamayı

Themis_hy

Aslında yaş mamayı tüm kediler seviyor ama nasıl yiyeceklerini bilemiyorlar galiba :)) benimki de günde 1 çay kaşığı yer. Suyunu yalar tanelerini bırakır, yada mama kıyılmış formdaysa yalayarak yer. Yalayarak da çok azını yiyebiliyor. 1 kutu 80 gr yaş mayı 4 gün günde 1 defa veriyorum bitmiyor düşün artık:(( daha fazla veremiyorum çünkü yaş mamayı fazla verince kuru mamayı yemezmiş. kalanını atıyorum mecburen çöpe gidiyor. Ayda 1 kutu açıyorum artık ve hem ılısın dolaptan çıkınca diye, hem de yalayarak kolay yesin diye ılık su katıp karıştırıyorum eziyorum. Öyle biraz daha yiyebiliyorlar.

Kilo alsın diye fazla yaş mama verme ama. Fazla yaş mama yiyen kedilerin ağız kenarında kedi aknesi çıkıyor ve bir de tedavi vs uğraşırsın.

Sık mama değişimi de kediyi iştahsızlaştırıyor çünkü tane boyutuna ve tada alışıyor pat mama değişiyor. Ben de aynı sorunu yaşadım malesef. Bir dönem kedim 20-30 gram kadar yiyordu, gelişimi durdu zayıfladı deli gibi tüy döktü :(( çok şükür şimdi toparlamaya başladı. İştah acıcı vitaminler kullandım. Mama kabını değiştirdim, yerden yüksek çelik mama kabı aldım. Şu standlı olanlardan. Evde 2-3 yere su kabı koydum. Bir de kokusu çok hafif, taneleri yumuşak bir mamaya geçtim. Sen de kuru mamayı daha fazla yemesi için uğraşmalısın.

cookieeee

önerilerinizi dikkate alacağım iştah açıcı somon veya balık yağı önerdiler ama onalrı kullanmak istemiyorum kitten paste kullanıyorum bu tarz vitaminlerde iştah açar mı? öneriniz var mı

Themis_hy

Ben de mutamin somon yağı aldım. yaş mamaya kattım, kuru mamaya kattım koklayıp gitti yemedi. Halbuki balıklı yaş mamayı seviyor. Gimcat kitten vitamin de güzel ona devam et çünkü az yediği için mamadan gerekli vitaminleri alamıyor ve bağışıklığı düşüp hasta oluyorlar. Az yediği dönemlerde ben de hep vitaminle destekledim. 2 hafta günde 4-5 cm ver. Günlük arkasında yazdığı kadar. (Zaten 2 haftada biter hergün verince) Eğer hala iştahı artmazsa 1 hafta ara ver gimcatdan sonra ve animosol vitamin şurubu al. Günde yaklaşık 1 ml şırınga ile ağzına sık. Onu da 2 haftadan fazla kullanma ama. Zaten iştahı açılır muhtemelen. Şırıngıların iğnesini çıkarıp kullanabilirsin. Hem kolay ölçülüyor 1 ml hem de ağzına sıkması kolay oluyor. Mamasına katanlar da var ama benimki mızmız bir kedi mamasını da yemez balık yağında olduğu gibi diye ben direk ağzına sıktım. Suyuna katanlar var ama suyunu da içmeyebilir:((

cookieeee

Themis kedilerimiz birbirine aşırı benziyor benimkide british
aminasol bende aldım mamasına ara sıra iki üç damla damlatıyorum ama sonuç aynı aminasolun arkasında mamasına veya suyuna sıkın yazıyor ağzına sıksam iştahını açar diyorsunuz öyle mi? günde bir vermek fazla gelmez mi?