Püre Mama Önerisi

miasugok

İyi geceler arkadaşlar, animonda ve hills dışında püre şeklinde başka mama var mı acaba?

22 CEVAP

SelinTuksal

kendiniz mama yapıp verseniz bence yaş mamanın yerini çok daha sağlıklı bir şekilde tutar :))

KedimVar

Çok şanslıymış her şeye bir mama :)) sonra Lidya gibi onun da Kocaman göbüşü olur. :D

dollfacepersian

Naturea hem oldukça kaliteli hem de püre şeklinde bir yaş mama. Öneririm:)

Cotontzu_Siri

Hills çok kötü ve gereksiz pahalı bence. Ben de naturea öneririm.

miasugok

Amiin allah bütün öğrencilerin yardımcısı olsun sanki diğeri de benzer bi tarif sadece onda ton balığı var havuçla peynir yok. Ben ton balığı eklememiştim zaten onun yerine peynirle havuç ekleyebilirim :))

Evet biz Lidya ablamızın izinden gidiyoruz gerçekten kilo konusunda :)) tip olarak da perişkoya baya benziyoruz :)

balinannesi

Suda haşlanmış bi kaç parça tavuk göğsü havuç patates kabak hatta brokoli bile olur hepsini haşladıktan sonra dilerseniz maydanoz da ekleyin ve blender dan geçirin istediğini kalınlıkta kalsın ister püre ister daha kalın taneli bu mama yaş mama yerine geçer oldukça lezzetlidir eğer çok aşırı seçici bir kedi değilse afiyetle yer ben kedime yapıyorum asla yaş mama almıyorum ve bence yaş mamaya ihtiyaçları da yok bu şekilde doğal hazırlanmış pürelere bayılıyorlar, lütfen hazır yaş mamalarla kedinizi şişirmeyin sağlıklı değil

miasugok

Aslında yaş mama olarak schesir kullanıyordum ama petlebiden hediye gelen hillse bayıldı, schesirı da yiyor ama öyle zevkle değil. Ama hills pek iyi bi mama markası değil sanırım, ben de hills almak yerine püre şeklinde başka mama alayım dedim. Yarın eve dönerken bakacağım natureaya kargo beklemeyelim:)

Cotontzu_Siri

Juen pet markette var bu arada ;p

Cotontzu_Siri

;)*

KedimVar

Hills kötü kullanmayın. Önemli olan onun sevmesi değil sağlığı. :)) Ben gelen hills leri sokaktakilere veriyorum.
Naturea yı eminim sever güzel bir yaş mama. :))

miasugok

Doğru söylüyorsunuz sağlığı herşeyden önemli gerçekten ama hem sevse hem sağlıklı olsa ne güzel olur :)) bu arada son açtığım konuda size cevap veremedim çünkü konuyu yukarı taşıyıp hatırlamak istemedim tatsız bi anıydı:( oradaki yardımlarınız için de çok teşekkür ederim :))

SelinTuksal

çok iyi yapmışsınız, kapansın gitsin bitsin o konu, zaten romeo unutmuştur bile :))

miasugok

Hafta içi pek mümkün olmuyor biraz ağır bi bölüm okuyorum beşe kadar hastanedeyim beşten sonra kütüphanede. romişle bi kaç saat geçirebiliyorum:( ama hafta sonu maması olarak sizin makarnalı tarifinizi yapıyorum. Ben de de böyle garip bi huy var. Gözünü sildirince verilen ödül maması, ben eve gelince verilen özür maması, hafta ortası maması, hafta sonu maması vs vs garip bi düzen oluşuverdi birden hepsi ayrı :D

SelinTuksal

:D kedilerime şu an çok garip bir tarif veriyorum ben. tuzsuz peynir azıcık, bi haşlanmış patatatesin püresi, biraz da haşlanmış havucu makarnayla karıştırıp veriyorum. bir de tıp mı okuyorsunuz?! Allah yardımcınız olsun...

glytrksvr

2,5 aylık yavrumada sizin gibi evde hazırlayıp verebilirmiyim acaba. Petlebiden hediye gelen yaş mamayı sevdi fakat 1 yaştan 6 yaşa kadar yazıyor.İçimden onu yedirmek gelmedi.