Yavru Kedi

brusvan7

Arkadaşlar yavru kedi için ilk aldıgımız zaman öncelikle kesin olan hangi aşıları yaptırmamız gerek ve uygun olan hangi mamaları almalıyız.
edit: öğrenciyim

18 CEVAP

1.5 2kg arasi mamaya max ne kadar butce ayirdiniz

Butun asilar cok onemli veterineriniz olsun asi takvimini size soyler.karma,kuduz,losemi,ic dis parazit hepsi cok onemli.

brusvan7

yani o kadar ucuza elbette kaçmam ama çok pahalı da olmamasını istiyorum kaliteli ve uygun bi öneri benim için çok iyi olur

brusvan7

ilk etapta yapılması gereken asıl önemli aşılar hangisi onu soruyorum bende yani hepsine aynı anda gücüm yetmez

Yani bu asilarin hepsi onemli hepsini yaptirmazsaniz ciddi hastalik olusur.diyorum ki veterinere goturun o zaten size asi takvimi verir hepsini pat diye yapmaz yani ilk zamanlar cok masrafli bazi asilar 2 doz yapilir.
Kuru mama olarak ucuzdan pahaliya alabileceklerinizi yaziyorum acana,orijen,nd zorlar ogrenciyseniz.o yuzden bonacibo,prochoice,golosi,farmina matisse,brit care diyor ve burda birakiyorum.bunun icinde sizin butcenize en uygun olan golosidir diye dusunuyorum.ama farmina matisse veya brit care daha iyi olacaktir.

Ve tabiki bu mamalar kitten olacak.
Ve tuy yumagi atilimi icin malt veya kedi cimi kullanmalisiniz.
Ve multivitaminde yavru oldugundan ona iyi gelecektir veya baby paste kullanin.gimcatin urunlerini kullanin.

brusvan7

çok teşekkürler aşıların masrafı ne olur tahminen ankarada yaşıyorum

Ankarada semte gore degisir.7pe kadar olabilir bir asi ama genelde 50tl fiyat verirler ogrenciyim derseniz durumu aciklarsaniz birseyler yaparlar.iyi bir veterineriniz olsun cok oara dusunmeyen mumkunse.ve asilar gercekten cok onemli kediniz kac aylik?

70e kadar olabilir yazacaktim

Eryamanda filan misiniz?yoksa keciogren tarafi mi?

Sincanda uygun fiyata bulursunuz aslinda.

brusvan7

tamamdır bütün önemli aşılara en fazla 80 tl bütçe ayırabilirim veteriner hekim ile de gereken konuşmayı izah ederim tabii ki

Her asi 50tl olur diye dusunuyorum.

brusvan7

nasıl yani her aşı anlayamadım

Karma ilk doz 50 ic dis parazit 50 kuduz 50 losemi 50
Sonra karma ikinci doz 50 losemi ikinci doz 50 bu sekilde her asi basina fiyat yani tum asi 80 olmaz ilk ay rahat 300 odersiniz ki bu fiyat 500 de olabilir.ama bu sadece ilk asi oldugu icin sonra asilar yillik oluyor.