Kısırlaştırılmış Erkek Kedi Maması

SemaKorkmaz

Biri 10 biri 7 aylık iki erkek kedimizi kısırlaştırdık yaklaşık bir ay oldu, veteriner tavsiyesi ile royal canin’e geçtik ama onun hakkında çok kötü yorumlar okudum. Sizce hangi marka ile devam etmeliyim royal caninin kilosunu 30 liraya alıyorduk o civarlarda öneriler olursa çok sevinirim

13 CEVAP

SelinTuksal

Hlykp & SemaKorkmaz
arkadaşlar ikinizde o hayvan deneycilerine para yedirmeyin. Onun yerine ND kısırlaştırılmış alın, veya Profine Kısır kedi maması alın çoooooooooook daha iyi.

Hlykp

Kısırlaştırma öncesi royal canın kitten kullanıyorduk gayet memnundum kısırlaştırma sonrası Pro Plan Sterilised kullanmaya başladık kedim severek yiyor

kediyildiz

Kısır hayvan çok kolay kilo alır bu yüzden mama seçimini iyi yapın

Elfffff

Acana orijen profine nd ( nd yi her kedi yemeyebiliyor)

deniz_berkan

veterinerde kısırlaştırılmış Genç kedi mamalari var onlardan alın 1 yaşına kadar kullanın . Rc kullanıyoruz biz kedim baska bişey tüketmiyor cumresi kısırlaştırdık bizde 7 aylık.

nyancat

Nd düşük tahıllı kullanıyorum ben normalde de nd kullanıyorduk severek yiyordu kısır kedi mamasını çok sevmedi ama yiyor ekstra kedim hareketli olduğu için normal nd kuzuludan aldık mamasına az biraz katıyoruz (doğru mu yapıyoruz bilemiyorum) alıştı zaten daha severek yiyor artık

SemaKorkmaz

Bizde ND aldık ama henüz başlamadık bir şehir değişikliği olucak yeni eve alışınca başlamaya düşünüyoruz

ilknrdaisy

Merhaba nd erkek ve kısır kedilere yaşadığım kötü tecrübelerden dolayı ve bir çok kişinin daha aynı şeyleri yaşamasından dolayı kullanmanızda dikkat etmenizi öneriyorum eğer kedinizde biraz yatkınlık varsa çok kısa bir sürede böbrek taşı oluşturuyor ve zorlu bir süreç başlıyor. Dişi kedilerde nasıl işliyor süreç bilmiyorum ama erkek kedilerde bu böyle... Hâlâ derdini çekiyoruz.. umarım siz bir sorun yaşamazsanız ama iki kez nd yı bırakıp tekrar başladım hatta matisseye bile başladım bir şans verip sürekli aynı şey çok yıprattı bizi çok...

SemaKorkmaz

Ben cok iyi şeyler duydum hakkında, her kedi mamakara farklı tepki verebiliyor bizde içeriği iyi olduğu için denemek istedik

rabiaari

7Ay cok erken degilmi kisirlastirma icin

SemaKorkmaz

Doktorumuz bir sorun olmayacağını söyledi

Elfffff

Merhaba ben de royal canin aldım,ancak ilk zaman çok hevesle yemelerne rağmen şimdi çok isteksiz yiyorlar.Petshop acana ve orijen önerdi ama denemedim.Nd yi de her kedinin yemediğini okudum.

SemaKorkmaz

Bizimkilerde çok bir sıkıntı olmadı severek yiyorlar şuanlık