Furminator'den Memnun Musunuz ?

Goksu95

Merhaba arkadaşlar.Iki kedim var biri uzun tüylü diğeri ise tekir tüyleri normal uzunlukta.Furminotor ü kullanmaya başladım tüy döküyorlar ama yok denecek kadar az fakat onunla taramaya başlayınca tekir kediminkini sanki koparıyor gibi ses çıkıyor almakla beraber. Uzun tüylü kedimde ise elektriklenme yaptı tüyler havada falan normalde dökülmüyordu bile acaba dipte kalanlar mı yoksa tarak mı kaynaklı :/

9 CEVAP

ursaminor

Furminatörün markası nedir?
Gerçek furminatör mü?
Mesela bizim kuzen royal diye bir marka almış. Resmen yoluyor tüyleri :(
Üstelik aynı fiyata almış. :/

Bu furminatör ve fırça kullanımında uygulanan basınca dikkat etmek gerekiyor.
Mesela o dişli fırçayı elimize alınca daha guruldayıp, gözlerini kapatır ve yayılıp bekler taranmayı bizim kız.
Ama furminatörden ilk başlarda nefret ediyordu. Zamanla canını acıtmayacak, tüyleri yolmayacak doğru açıyı ve basıncı bulduk. Artık pek tınlamıyor neyse ki furminatör değdiğinde kendine.

Goksu95

Benimkisi zaten huysuz ama taranmayı sever normalde o sıra hırladı beyfendi acaba canı mı yandı diye düşünmeden edemedim. Teşekkür ederim

eltarcin

Futminator kullanıyorum. Memnunum. Daha bir sorunla karşılaşmadım. Bunda makas özelliğinin de etkisi var. Belki tekirin bu yüzdendir. Çünkü koparır gibi ses bizde de çıkıyor. Ama canı yanmıyor. Canı yansa zaten... :D Uzun tüylü konusunda pek bir şey söyleyemem :)) Hiç kullanmadım. Belki dipte kalanlar olabilir...

KedimVar

Biz de tararken etrafta uçuşma oluyor. Kedimi taradıktan sonra havada uçan tüyleri yakalamaya çalışıyorum. :D Ama genel olarak memnunum tüylerin havada uçması rahatsız edecek bir boyutta değil. :) Kedinizin tüylerinin uzun olmasıyla ilgilidir. Benim kedilerimden biri de kısa tüylü, diğerinin tüyleri 4-5 cm. Kısa tüylü kedimde bu sorun yok ama diğerinde var. Bir çözüm bulursanız bana da söylerseniz sevinirim. :))

KedimVar

Ama bende tüylerini koparır gibi bir ses çıkmıyor.

Goksu95

Kendimi gördüm şuan sizde hangi birini tutacağını şaşırdım o kadar uçtu :) nemli bezle üstünü siliyorum hafif uçmasın diye öyle duruyor tabi her kedi istemez o ayrı.

Goksu95

Teşekkür ederim bu arada :)

Breda

Sulu supurge kullanıyorsanız borusunu takmadan boşta çalıştırın.. Havayi toz tuy vb ne varsa temizler..

Goksu95

Bu siteden aldım. Ilk korkmuştu bugün daha çok sevdi sanki benim kızımda -erkek olan hariç tarağa hırlıyor :)) - Tutuş bile önemli cidden.