Sanabella Antialerji Mamasi Nasil Bilgisi Olan Var Mi ?

Reyaura

Hills kullaniyorduk alerjisi olan kedimiz için degistirmeyi düşünüyoruz sizce bu mama nasil bilgisi olan var mi ?

17 CEVAP

zeynepgurgen

Tavuk alerjisi olan bir kedi için hipoalerjenik mama kullanmaya gerek yok. İçeriğinde tavuk ürünü bulunmayan mama kullanmak yeterli. :) Ve hazır değiştirmeyi düşünüyorken lütfen elinizdeki Hills'i yere bırakın ve hızlıca uzaklaşın. :D

zeynepgurgen

Bütün mamalara alerjisi olması mümkün değil çünkü bütün mamaların içeriği aynı değil. Ancak birçok mama da ( kırmızı etli, balıklı, av hayvanlı... ) tavuk ürünleri içerir. Sıkıntıyı burada yaşıyor olabilirsiniz. O sebeple içeriklerine çok dikkat ederek seçim yapın. Bir de mamayı sipariş etmeden önce tester isterseniz sizin için daha kolaylık olur. Bu arada denediniz mi bilmiyorum ama söyleyeyim Orijen ve Acana hipoalerjenik mamalar.

Feronia

Bence Naturea balıklı deneyin. Oldukça sade bir içeriğe sahip.

zeynepgurgen

Tavuk alerjisi için önerdim. Biliyorsunuz en yaygın durum. Birçok mamada da sıkıntı yaşamalarının sebebi bana bu gibi geldi.

Feronia

Aynı durumu başka birinden biliyorum. Mercimek fazla hesaba katılmayan bir alerjen. Ancak ben buradaki durumun tahıl alerjisi olduğunu düşünüyorum. Yine de Acana ve Orijen gibi karmaşık içerikli mamalardansa Naturea gibi sade bir mamanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum, hem alerjik reaksiyon gözlemlenirse alerjenin daha kolay anlaşılması hem de mamaya ek olarak belli süre zarflarında potansiyel alerjenlerle birlikte verilmesiyle alerji kaynağının tespiti bakımından daha uygun olur.

zeynepgurgen

Doğru, mercimek kimsenin aklına gelmiyor çok da sık karşılaşılmıyor. Aslında alerjeni kuru mamayla tespit etmek daha zor. Bir süre kendiniz mama yaparak sonuca daha çabuk ulaşırsınız. Deneme-yanılma yoluna gidin derim.

Feronia

Orijen ve Acana hipoalerjenik değil. İkisinde de bulunan mercimek nadiren de olsa kedilerde alerji yapabiliyor. Ama tahıla alerjisi olabilir, tahılsız mama denediniz mi?

Feronia

Kesinlikle katılıyorum.

Reyaura

Kediyle birlikte geldi maması benim içime sinmedi değiştirmek için arastiriyorum :D

zeynepgurgen

Başarılarınızın devamını diliyorum. :D

Reyaura

Ikisindende haberim yoktu hemen bakiyorum

Reyaura

Sanirim denenmedi

zeynepgurgen

Ne alerjisi var?

Reyaura

Tavuk alerjisi @zeynepgurgen

Reyaura

Yeni bilgi sigir etli somonlu ne alirsa alsin butun mamakara alerjisi varmis :Q @zeynepgurgen