Kedim Tatlı Yiyecekleri Çalıyor. Şeker Zararlı Mı?

emreztrkk37

İnternette ve halk ağzında sürekli aynı laf dolanıyor şekerli tatlı yiyecekler kedilere zararlı yok kör ediyor yok sindirim sistemini bozuyor falan filan bunun aslı nedir bilen var mı ? Mesela kediler şeker tadını alamazlar denir hep ama Casper az önce küp şeker çaldı kanepenin altında yiyor sanırım :)

20 CEVAP

emreztrkk37

kortktum şimdi. Artık daha sert olucam. Dediğiniz gibi ne zaman bişeyler yemeye kalksam başıma bela oluyor resmen bir elimle onu engelleyip tek elimle yemek yemeye çalışıyorum :)

Şeker insanlar için de hayvanlar için de zararlıdır. Kansere de dolaylı yoldan katkıda bulunur. Şeker asidiktir. Vücuttaki fazla asit stresse yol açar.

hakannr3527

Bende kendi kedime vermiyorum şeker türü şeyler zararı dokunuyor asla vermeyin.

kedim kek kırıntılarını yaladı ve şu anda çok garip davranıyor sizce bir şey olmuş mudur?