Kedim 3 Gundur Kakasını Yapmiyor

eceeece

Arkadaşlar 1 haftalık annesiz kediler sahiplendim ve kediler 3 gündür kakalarını yapmıyorlar çişlerini gayet düzenli yaptırıyorum ama Kaka yapmıyorlar lütfen bilgisi olanlar yazsın acil

22 CEVAP

patili

karnına hafif masaj yapın. karnı cok mu şiş? anne çagırırken de miyavlarlar. cok sık mı süt verdiniz. laktozsuz da olsa herhangi bir süttense bebek sütü tozu alın demiştim. onun faydasını cok görürdünüz. karınları şişse daha yemek vermeyin. çok sık vererek belki rahatsız ettiniz. gaz spazm birikmiş olabilir. ılık nemli bir bezle popolarına cok ama cok hafif dokunurken karınlarına da aşagı dogru cok hafif masaj yapın. veterinere gösterme şansınız varsa gösterin mutlaka. 3 saatten önce de yedirmeyin ve lütfen inek sütü vermeyi kesin artık. mutlaka o dediğim marketteki büyük paket bebek tozlarından alın. 1 numara olanından alın. yeni doğan diye geçiyor. cezvede yapıp biberon veya şırıngayla cok rahat verebilirsiniz ılık bi halde.

patili

sırtlarına da hafif ovma yapabilrisiniz rn önemlisi karınlarını cok hafif bastırmadan ovmaktır kaka için. evet o tozlardan alırsanız yapımı da cok kolay. inş sağlıkla büyüler bir an önce. bana bile dert oldu bu süreç. bi büyüseler hayırlısıyla..

yasement

Patili selam umarim gorursun. Bugun marketteyken o bebek sutu tozlarina baktim. Daha once yavru ve 1 yas alti ölen kediler gormustum ama dun yetiskin ve guclu kedilerin de ölebilecegi gercegiyle yuzlestim ve su aralar kediler arka arkaya dogum yapiyorlar. Allah'a sukur iyler ama nolur nolmaz Allah korusun annesiz kalirlarsa diye bilgim olsun dedim. Aptamil, hero baby ve bebelac vardi. Hangisi daha iyi? Laktoz ilk icerik olarak birinci sirada gorunuyor, kedi icin ne kadar su ile karistirilmali ishal olmasin diye? Bir de hero baby nin tahilli devam mamalari var sutlu pirincli olani besleyici gibi geldi bana. Hatta cok kedi besleyenler olursa soyle de bisey gordum Arı marka 2-3 lira bi fiyati var, eger kullanilabiliyorsa sen daha iyi bilirsin ben burda ogrendim bu devam mamalari isini. arı marka a101de

patili

canım merhaba. bebelac almanı tavsiye ederim. en güzeli o içlerinden. şuan için pirinçli bir karışım erken. yeni doğan bebekler için olan 1 numaralısını alırsın. Eğer bebeklerin iştahlıysa 2 numarasını da alabilirsin.2 aylıga kadar kıvamını kendin ayarlayabilirsin. ilk hafta daha sıcık 2.hafta daha katı yaparsan daha iyi doyarlar. arkalarında nasıl yapılacağı yazıyordu. biraz da elinle deneye deneye yap onlara uygun olan kıvamı sen daha iyi bilirsin yedirerek.

patili

ilk hafta daha sıvık yazıcaktım canım*

patili

bu bebek sütleri ishal yapmıyor dışkılama anne sütü içen kedininki gibi oluyor

patili

daha cok küçükler. kaka yapmamaları cok normal eğer 1 haftalıklarsa. karınlarını hafif hafif ovun. ne yediriyorsunuz onlara aldıgınızdan beri? nasıl besliyorsunuz?

milagro

Karinlarina narince masaj yaparak bir de ılık ortamda tutarak yardımcı olabilirsiniz

eceeece

Neden bilmiyorum ama laktozsuz süt veriyorum ve 1 tanesi çok kötü mivaliyor sanki ölecek gibi bilmiyorum korkmuyorum birşey olcak diye tuhaf miyavliyor neden öyle

eceeece

Pardon korkuyorum*

eceeece

2 saate bir veriyorum ve laktozsuz süt veriyordum haklısınız yarın kesinlikle süt tozlarını bakmam lazım ama fazla vermiyordum ben 2 saat arayla ve sırtlarına yavaş yavaş vuruyorum gazları çıksın diye inşallah yarın aldıktan sonra faydasını görürüm

Duman14

Laktozssuz değil kediler için özel süt tozları var onlardan verin

eceeece

Yarın alıcam

eceeece

İnşallah inşallah sağolun

yasement

Tesekkurler ss aldim :) pirinclinin vitamin tablosunu da cekmisim merak eden olursa sutlu pirincli devam mamasi