Kedi Gözü İle İlgili Bilgi

mehmtsirin

Geçen hafta komşunun bahçesinde gözleri iltihaplanmış ve zarar görmüş bi yavru kedi buldum elimden geldiğince temizleyip karnını doyurdum ve ertesi günde veterinere götürdüm, veteriner sol gözü hakkında kesin bilgi veremem dedi ama sağ gözü belki biraz görebilir ama ikisini tamamen kaybetme ihtimali de var dedi ve gerekli aşılar v.s yaptı bize hap ve damla verdi ılık suyla temizleyip 4 saatte bir damlayı kullanın dedi, şimdi benim merak ettiğim şu; gözünün önünde yapışıp kalan çapaklanmayı temizlemedi ve ilaç için bizi tembihledi bunun temizlenmesi gerekmezmiydi daha önceden böyle bi sorunla karşılaşan varsa tecrübesini benimle paylaşırsa memnun olurum. İlk günden şimdiki zamana kadar ki halinin fotoğraflarını yükledim bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

26 CEVAP

mehmtsirin

Başka veterinere götürmek tabi ki en mantıklısı ama daha öncede farklı bi kendimizi tedavi etmek için bi kaç veterinere sorduğumuzda yaptıkları ilk şey para kazanmak ve hep farklı bilgi veriyorlar e dolayısıyla daha çok sıkıntı oluyo, ben bu yüzden böyle durumlarla karşılaşmış olanlar varmıdır diye ne yapmışlar durumları ne olmuş diyo böyle sitelere soruyorum

mehmtsirin

Benimde temennim o yani kalıcı hasar olmaması için elimden geleni yapıyorum ne yazık ki veteriner hiç iyi konuşmadı ama geçenlerde bi yerde böyle bi yazı okudum aynı durumu yaşayan biri damlalarla tedavi sonucu yavru kedinin gözleri 3 hafta sonra açılmış ve bende inşallah bizimki de öyle olur diye bekliyorum daha 1 hafta oldu, bakalım...

Reyyanhan

Orda ilk müdahaleyi yapıp size göstermesi gerekirdi. Alın ilacı bu evde yaparsınız demek mantikli değil. İlacı internetten de araştırıp alırdın zaten. Geçmiş olsun. Zor bir durum . :(

Reyyanhan

Ortadaki resimde sanki biraz iyileşmiş gözleri ama 3. Resimde yine kötü gözüküyor .

Havanese_Siri

Evet, fotoğraf sırası mı karıştı acaba. Çok üzücü bir durum :( Başka veterinere de götürün bence. İnşallah iyileşir.

mehmtsirin

İlk resim ilk güne ait ikincisi biz temizledikten sonrasına ait ve kan dolmuş halde zaten temizledikten 2 sonra sonra uyurken aniden uyandı ve gözü kanamaya başlamıştı ki bunu da veterinere söyledik zaten. Üçüncüsü ise şu an ki hali ve sanki gözünün önüne bi şey yapıştırılmış gibi duruyor zaten ilaç bittiğinde tekrar götürcem ama acaba doğrumu bu şekilde tedavi şekli yani beklemek gereklimi yoksa böyle durumlarda farklı bi tedavi şekli uygulanıyormu hiç bilmiyorum.

Reyyanhan

Mantikli arayış. Ama yine de birşey yaptırmicam sadece sormak istiyorum diyin .

mehmtsirin

İşte o zamanda kimse ilgilenmiyo ne yazık ki yani tek mazeretleri de görmeden nasıl bi şey söylim evet haklılar ama her soru her danışma para değil.

Reyyanhan

Barınak veterine rine götürseniz

mehmtsirin

Belediye veterinerine götürdüm kastettiğiniz buysa götürdüm ama 5 gün tedavi etcem sonrasına bakarız dedi ve akşam biz gittikten sonra sabaha kadar bizi beklemek gerek dedi ayrıca sahiplendirme imkanı olurmu dedim pek umutlu konuşmadı yani herhangi biri sahiplenmezse uyutuyorlarmış bende kabul etmedim getirip elimden geldiğince bakıyorum.

mehmtsirin

Ve sitede böyle bi durumla karşılaşan varsa bana tecrübelerini anlatırlarsa daha doğru tedaviyi bulurum diye düşünüyorum, bekliyorum bakalım çıkan olacakmı.

kedilikizzz

Üfff çok fena olmuş ya geçmiş olsun başına gelen yok mu şu sorunu çözelim :( inş geçer inş kalıcı hasar bırakacak bir şey değildir.

yasement

Geçmiş olsun :( benim duyduğum ciddi göz problemlerinde önce çapak temizleyen göz kanallarını açan bir ilaç ya da ılık çaylı pamuk ile siliniyor, sonra terramycin göz merhemi sürülüyor. Ama kendim karşılaşmadım daha önce, aklımda böyle kalmış. En doğrusunu veteriner bilir. İnşallah iyileşir minnoş

mehmtsirin

Teşekkürler, evet dediğiniz gibi ve bende aynen öyle yaptım damla kullanıyorum ama veteriner üstündeki ilaç ismini kaldırdığı için hangi damla olduğunu bilmiyorum yalnız ılık çay ile ve ılık su ile temizleyip sonra damlayı kullanıyorum ama merhemi tavsiye etmedi. Acaba böyle durumlarda farklı bi tedavi uygulanıyormu çapakları temizlemek için bunu öğrenmek için uğraşıyorum.

Denizzzzzz

Sokak kedilerine belediyeler ücretsiz bakıyor bağlı olduğunuz belediyeyi arayıp bilgi verin ya onlar gelip alıyor yada sizden götürmenizi istiyolar ben mahallemizdeki bir köpek için aradım hemen geldiler