Karıncalar :/

DidemCan

Öğleden sonra Şila miyavlayıp duruyordu yaş maması bitmişti. Bende günde 1 paket verdiğim için vermedim. Ama mama kabının oraya gidip miyavlıyordu. O kadar salağım ki anlayamadım bile. 1 saat önce eve geldiğimizde yatağımda yatıyordu. Odaya girdim koşa koşa üstüme atladı ve miyavladı sonra da mama kabının önüne gitti. Bir baktım yaş mama kalıntılarının içinde karıncalar var :/ sinirlendim hem kendime hem karıncalara. Döktüm yanındaki kuru mamaları. Yaş mama kalıntılarını ve karıncaları da yıkadım attım. Sabahtan beri kedi karıncaları anlatmaya çalışıyormuş kıyamam. Sonra süpürgeyle süpürdüm mama kaplarının bulunduğu yerin altını etrafını her yeri. Karıncaları çektim. Şimdi gelmesinler diye mama ve su kaplarının altına karton kutu koydum 8 cm kadar yükseklikte.
1-Aynı durumu yaşayan var mı??
2-Karıncaları nasıl kaçırabilirim??
3-Mamayı yerken yanlışlıkla karınca yemiş midir??
4-Yemişse bir şey olur mu??
5-Ne yapabilirim??

9 CEVAP

patili

bizim de yazlıktayken bu gelmişti başımıza. mama yerini değiştirmiştim çünkü evin heryerinde karınca olmuyor ve krıncalar eti çok seviyor. tüm mamaya dadanıyolardı. kızım yemek yiyemiyodu. başka bir yere yani karıncaların olmadıgından emin oldugum bir odaya aldım. durumdan kurtulduk

Cotontzu_Siri

mama var ya da yok fark etmez, bizim yazlıkta karıncalar hep problem olmuştur. Bir kaç yöntem biliyorum ama karıncalar ölüyor ve bunu doğru bulmuyorum aynı zamanda kedilere de uygun değil pek

Melisas

Karıncaların geldiği noktayi bulmalısıniz. Genelde ip gibi dizilip birbirerini takip ederler bu sayede geliş noktalarini bulup o bölgeyi kapatabilirsiniz(ben bantlamistim)

DidemCan

Evin her yerinden 1-2 tane karınca fırlıyor zaten olmayan bir yer bulmam neredeyse imkansız :/ izledim nerden çıkıyorlar diye bulamadım bi bakıyorum geziyo ama nerden çıktığını görmüyorum. Salatalık kabuğu,domates sapı, kahve,kuru nane gibi yöntemler duydum deneyeceğim yarın. Yada karıncalara da bir porsiyon yaş mama :D :D

Cotontzu_Siri

bir köşeye pudra şekeri dökerseniz şekere geliyorlar ve yiyince ölüyorlar, bu benim pek hoşlandığım bir yöntem değil ama yine de söyleyeyim dedim

canakavi

Domates sekere hiç girisme limon kesin çözüm ölmüyorlar sadece orayı terk ediyorlar çıkış yerlerini takip et limonu deligin bulundugu yere sür limonun yarısını yada bir parçasınıda deliğin önüne koy hemen o deliği kapatıp başka yerlere gidiyorlar en azından mamanı kedini kurtarırsın

DidemCan

Öldürmeyi düşünmüyorum :D eskiden seri katildim. 7 yaşımda falan karıncaları pıt pıt parmaklarımla öldürüyordum. Iy ne kadar iğrenç ve caniceymiş :-/ sadece uzaklaştırmak istiyorum. Hayır yine sıcacık mis gibi evde durabilirler ama benden ve kedimden uzak dursunlar :-D

DidemCan

Ya çıkış yerlerini bulamıyorum ki ben ama :D bi tarafa bakıyorum sonra kafamı çeviriyorum pıt sağımdalar diğer tarafa çeviriyorum ordalar. Belli değil belkide ışınlanıyorlar -,- Mama yı koyduğum alanın etrafına ben şimdi limon mu sıkıcam yoksa dilim mi koyucam? Dilim koyarsam Şila onu top yapıp oynar :D

Reyyanhan

Karıncalar ı öldürmeyi düşünmüyorsunuz dimi