Acil Bakın Arkadaşlar

Dogobabasi

Cane corso köpeğim cesur 2.5 aylık bugün kabız oldu zorluyor ama tuvaletini yapamıyor kustu 2 defa ve pipisi çıktı diz boyu veteriner arkadaşlar veyada bilgisi olanlar acil yardımcı olabilirlermi şuan veterinerdeyiz doğru düzgün veteriner kalmamış ne yaptığını bilmiyorum köpeğin cinsel organına toz şeker döktü bi bildiği vardır herhalde ama anlamış değilim

24 CEVAP

ursaminor

Arkadaşlar bakın böyle birdenbire büyük tepkiler veriyorsunuz ama her veteriner kötü olacak ve her veterinerin yaptığı yanlış olacak diye bir şey yok. Yani siz bilmiyorsunuz diye bazı şeylerin hayatta var olmadığını sanmayın. Bu yöntem belki size tuhaf gelmiş olabilir. Ama yabancı kaynakları açın bakın. Şeker açık yaraların tedavisinde (insanlar da dahil olmak üzere) uzun yıllardır kullanılmaktaymış. Ayrıca bu tür durumlarda da kimyasal yerine şeker kullanılması tavsiye edilmekteymiş.
Buyurun bu da sizi tatmin etmek için link olsun hadi. http://drstephenbirchard.blogspot.com.tr/2014/02/sugar-for-wounds-in-dogs-and-cats-sweet.html
(Linkte açık yarası olan bir köpek var. Hassas kişiler bakmasın. İyileşiyor sonunda ama yine de uyarayım)

Böyle anlarda insan panikle soru sorduğunda, konu hakkında bilgimiz yoksa, susmak yanlış yönlendirmekten daha iyi sanırım.
Dogbabası da açık bir şekilde "işe yaramış olduğunu" yazmış işte yukarıda.

ursaminor

Hipogrospik (nem çekme) ve antibakteriyel olma özelliği yüzünden veterinerler pek çok durumda tercih ediyormuş yurt dışında. Demek ki Türkiye'de de kullananlar varmış. Çeşitli kimyasallar yerine nispeten daha doğal bir yöntem olduğundan tercih ediliyormuş. Toz şekerin özellikle köpeklerin tedavisinde kullanılmasıyla ilgili çok sayıda İngilizce tez ve makaleye rastladım araştırırken.
Ancak bence evde denenmemesi gerekiyor. Zira önce salin solüsyonuyla temizlemek vs. gerekiyor. Aslında biraz profesyonel bir yöntem.
Yani bence adamı yermemiz değil, övmemiz lazımmış... :D

Luckyssss

Götürdüğünüz kişi 5 yaşında bi çocuk mu acaba ya bu ne böyle

dollfacepersian

Ursaminor
Yeni bilgi öğrendim sayenizde,teşekkür ederim. Burada anladığım kadarıyla açık yara yok. Bu tür durumlarda da kullanılabiliyor muymuş?

Dogobabasi

Aslan gibi

dollfacepersian

Toz şeker mi döktü?! Nasıl bir tedavi yöntemi bu. Bence hemen oradan çıkıp başka veterinere gidin. Hangi şehirdesiniz? Buradan veteriner tavsiyesi isteyin lütfen,illa ki yaşadığınız şehirde iyi bir veteriner vardır

Dogobabasi

Kocaeli de yaşıyorum ama sorun şehir değil veterinerlerin çoğu sözüm meclisten dışarı aşı yapıp para almayı öğrenmiş sadece tedavi değil sinirden başım ağrıyor

HAY_DOST

Veteriner olduğuna emin misiniz o insan demek istemediğim varlığın

Luckyssss

Salatalık yiyorsa salatalıkda ver salatalıkda isal yapıyo

Dogobabasi

Olmazsa onuda denerim tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Zeynooo

Aman allahım. Inek sütü verin ishal olur . Çok üzüldüm inş duzelir

ursaminor

@Dogobabasi
Son durum nedir?
Düzeldi mi yavrucuk?

miu

Merhaba arkadaşlar, bu gibi ve veya dikiş atılamayan açık yaralarda doğal bal kullanılıyor..Türkiye'de doğal bal bulamayınca şeker kullanılmış :) geçmiş olsun

Dogobabasi

Şuanki halini profilimde paylaştım merak edenler bakabilir

dollfacepersian

Öyle veterinerleri biliyorum,bu tür bir durum yaşamıştım bende. Hayvan sever,işinde uzman veteriner bulmak zor oluyor gerçekten ama tecrübeli üyelerin yardımı olacaktır diye düşünüyorum