Acillll

DidemCan

Şila dünden beri su kabınla oynayıp deviriyor ve her yer su oluyor. 4.kez oldu az önce tekrar denedi. Napıcam yaa acill :((

5 CEVAP

ursaminor

Su kabı plastik mi?
Musluk suyu mu kullanıyorsunuz? Kabın yüzeyi kireçlenmiş olabilir mi?
Bu üç sorudan biri bile evet olsa, yapacaklarınız:
Su kabının seramik olmasını sağlayın.
Kireç varsa iyice arındırın ve taze su koyun.

Kabın altına şimdilik bir havlu veya gazete vs. serin.
Suyu devirmeye çalıştığında dikkatini başka yöne çekin. En sevdiği oyuncak olur, sinek olduğunda çağırmak için kullandığınız kelime/nida olur, başka odadan seslenip ödül maması vermek olur.

Kediler olumlu koşullanmalara daha hızlı yanıt verirler. Çünkü hayır dediğinizde size inat yapma huyları vardır :D
O yüzden dikkatini dağıtıp unutturmak en iyisidir. Zaten bir süre sonra vazgeçiyor anlamsız hareketler yapmaktan :)

Benim1kedimvar

Altina kaydirmazlardan koyun ve surekli temiz tutun . aile bireylerinin cok gecmedigi bir yerde olsun yoksa toz tüy falan cok geliyo onu temizlemeye calisirken dusuruyorlar. Arada bir musluktan su icirin . akan su temiz olur diye dusunup ordan icmek isteyen kediler oluyor.

yasement

Çok acilmiş gerçekten.d (Sevdiğim bi üyesin ama bunu hakettin:D)

DidemCan

Musluk suyu değil su kabı cam ve suyu falan pis değil durduk yere yapıyor

Minnak53

Bir ara benimki de takmıştı kafayı mayıs aylarında falandı sanırım sonra hayır diye ellerimi şaplatarak yüksek sesle hayııııırrr dedim bazen iyice inatlaştı sonra yavaş yavaş yapmamaya başladı.