Kızımın Beslenme Tablosu

dollfacepersian

Arkadaşlar merhaba, kızımın beslenme düzeni hakkında yardıma ihtiyacım var. Kızım rc babycat,Gimcat süt tozu ve Beaphar junior pastle ile beslenecek.
Mamasını serbest olarak veriyorum,mama kabı hep dolu oluyor yani.Vitamin macunu hergün 3cm vermeyi düşünüyorum ve süt tozunuda her gün vermeyi düşünüyorum.Sizce böyle versem fazla mı olur? ve günde kaç öğün süt tozu ve vitamin vermem daha iyi olur sizce?
Kedim 1,5-2 aylık ve sadece 500gr ağırlığında,çpk zayıf ve bakımsız kalmış bir kedi,ona göre yardımcı olursanız sevinirim

24 CEVAP

Reyyanhan

1 kere yeterli olur

dollfacepersian

Ursaminor
Aklıma gelmemişti,dediğiniz gibi yapacağım. Kızım da fıstık gibi iştahlı,oğlumun ödül mamasından azıcık vereyim dedim,vermez olaydım çıyak çıyak bağırıp tekrar istedi,kokusunun bulaştığı parmaklarımı kemirdi resmen. Yetmedi ulaşamadığı yerde olunca sandalyeye çıkıp masaya uçtu,en son kitaplığın en yüksek rafına koydum:))

Reyyanhan

Çok hoşsun ve iyi bakıyorsun dollfaaaa

Reyyanhan

Süt tozunu gece ver bnce

ursaminor

Fıstık son zamanlarda mamanın başına gidip duruyor. Öyle bekliyor. Önce anlamadım ben ama resmen taze mama istiyor :|
O yüzden, evet hep mama olsun tabakta ama azar azar olsun. Sanırım sıcaklarda çabuk bayatlıyor. Sabahki mamayı öğleden sonra yemiyordu mesela. Üzerine taze ekleyince lüpletiyor o ayrı :D

ursaminor

Yer gök tanrıçası :D
Vaktim olduğunda o gördüğün yaramazlık fotolarını ekleyeceğim buraya. O zaman hak verirler insanlar bana :D

dollfacepersian

CotontzuSiri
Kaç öğün süt tozu ve vitamin versem daha iyi olur sizce?
Reyyanhan
Elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum,çok teşekkür ederim:)

40 50 ml sut yeterli olacaktır paketin arkasında 1 aylık kediye kadar var maksimum ona 1 daha ekleyip ölçeği ona göre yap mamayı sütle karıştırabilirsin güzel bir besin olur

dollfacepersian

Aminapetlove
Pakette 3 yemek kaşığı suya 1 tepeleme yemek kaşığı süt tozu yazıyor. Bu şekilde veriyorum bende. Ml hesabı yazmıyor
Hay_Dost
Oğlumun taşıma çantasının gelmesini bekliyorum veterinere gitmek için. Nasıl olduysa ben bir şey alacağım zaman 2 elamanı da hastalanmış aldığım yerin.
Test sonuçları olumlu olursa ve bir sorun olmazsa kızım ömürlük dostum olacak inşallah

Reyyanhan

Fıstık da anasının gözü ya.. fırlama kızım :)

dollfacepersian

SelinTuksal
Bio pet Active süt tozunda beğendiğim bir marka. Gimcat süt tozunu biraz daha iyi geldiği için onu tercih ettim. Siz kuru mama veriyor musunuz ve kaç öğün süt tozu veriyorsunuz acaba?

ursaminor

Ekledim yaramazlık fotolarının bir kısmını :D

ursaminor

Korkmaz olur muyum ya. Bu çılgın Fıstık en olmayacak yerlere girer, çıkar, tırmanır, en olmayacak yerde yatar insanı panikten öldürür :D
Bir saniyede tavana erişme kabiliyetine sahiptir. Sanırım kulaklar sayesinde oluyor. Yani istese bu kulaklar sayesinde uçabilir bile bence :P

ursaminor

Nasıl yani normalde sedyeden bile atlayamıyorlar mı İran kedileri?
Bizim Fıstık 2,1 metrelik gardırobun üzerinden doğrudan yere atlıyor yahu :o
İlk başlarda çok panik oluyordum ben. Kızıyordum eşime de istese de çıkartma oraya diye. Sonra alıştım.
Sanırım benim kriterlerimi çok yukarı çekti bu kızcağız :D
Zaten olduğu yerden birden 2 metreye sıçrayabiliyor. Birden evde uçan bir kedi görüyorum. Merhaba diyorum. Evet evet alıştım artık :P

Cotontzu_Siri

Bence iyi