Kedim Dışarı Alıştı

Zlatan

Başta kedimi evin ön bahçesine bırakıyorduk aonra ordan çıkış yolu buldu kendine bizde bi şey demedik peşinden gidiyodum ben dışardayken genelde şimdi pencerelerde miyavlıyo her kapı açıldığında koşuyo üzüldüğünü düşünüyorum ama napacağımı bilemiyorum kedimi nasıl tekrar ev kittenı yapabilirim :(

6 CEVAP

Bayanminnak

Canım benimkide çıkıyor arada. Bırak çıksın. Yavas yavaş alıştırırsın. Ama hemen hemen aynı saatlerde çıkmak isteyecektir. O saatlerde oyala onu. Pire işini de şansa bırakma. Mutlaka ense damlası damlat. Yavaş yavas da aşıya başlat onu. Bir de kedi diswridan içeri girdiği an ıslak mendil ile patilerini temizle. Kacmak icin cabalayacaktir huysuzlanacaktir ama bırakma. Şahsen öyle yapıyorum. Bunu da sadece ev temizliği icin demiyorum. Biraz alıştıktan sonra,ıslak mendili sevmediği için temizlenmemek icin dışarı cikmayacaktir. Yani benimki öyle yapıyor. Bir denemeni tavsiye ederim kuzum. Ama damla işini sakın aksatma

aliberken

Kedinizi dışarı çıkardığınız zaman gözetiminiz altında olsun.Dışarıya çok fazla alıştırmayın.Dışarı çıkıp dolanıp gelen kedileri bende seviyorum ama dışarı tek çıktığı zaman araba ezebilir birileri zarar verebilir dikkatli olmakta fayda var

Senaaaaaaaa

Kediniz kaç aylık acaba dişiyse Sokaktaki kedilerle çifleşmesin Dikkat edin
Sokaktan pire bulaşabilir evde tutmanızı öneriyorum :)

Zlatan

Kesim daha 3 aylık kısırlaştıracağım biraz daha büyüdüğünde ben fibden korkuyorum ama evde çok mutsuz görünüyo günde 2 saat çıkarmak zorunda kalıyoruz pireleride tasma vs halletmeye çalışıyoru ama..

cafarident

Zlatan kediniz dişi mi erkek mi

Zlatan

kedim dişi ve patilerini siliyodum ben ama o patisini sildirmemek için çıkmamayı değil eve girmemeyi tercih ediyo nalet kedi