Kedi Kulagi Temizlemek

TarcinBey

KEDİMİN KULAKLARİ ASİRİ PİSLENDİ DAHA ÖNCE DENEMİSTİM VE BASARAMADİM HATTA NOKTA KADAR Bİ KAN AKTİ KORKTUM SU AN ASİRİ PİS VETERİNERLERDE ORTALAMA NE KADARA TEMİZLERLER. VEYA KOMPLE TUY TİRNAK KULAK BURUN DİS TEMİZLİGİ NE KADAR TUTAR. İNTERNETİM YOK Bİ YERDEN BAGLANDİM GOREN HEMEN CEVAO VERİRSE SEVİNİRİM

5 CEVAP

Fistikbonibon

Bence hafif nemli bir pamukla temizleyin ensesinden tutarak hareketliyse sizi biraz zorlar ben genelde kedime böyle yapıyorum

Benim1kedimvar

Aşı yaptırdığımız da tırnak kesimini bedava yapıyor burun temizliğini sizde yapabilirsiniz Ben kürdanın ucunun sivriligini giderip o şekilde temizliyorum Kulaklarını da kulak pamuğuyla temizliyorum ama kulak pamuğu ile temizlediginiz zaman kulağında pamuk kalmadığına dikkat edin ve sizin Kediniz yavru olduğu için çok fazla hareketlidir O yüzden siz uyurken yapmaya dikkat edin tırnak kesimini yapabilirsiniz kendiniz normal tırnak makasıyla da yapabilirsiniz ama bazı kedilerde normal bizim kullandığımız tırnak makasıyla yapıldığı zaman tırnak kırılması olabiliyor yani daha önceden yapmadıysanız Siz yapmayın ilk önce veteriner size göstersin Siz o şekilde devam edin ama gerçekten çok basit ben veterinere yaptırmıyorum kendim yapıyorum her şeyini

TarcinBey

Tirnak ve burun yapabiliyorum aslında ama eski sahibini ziyarete gideceğimiz icin mükemmel olmasini istiyorum . Bir tek kulak yapamiyorum. Kulagini uyurken bile elletmiyor hemen uyaniyr

Benim1kedimvar

O gelsin niye siz gidiyosunuz. Ortam degismesin.

Kulaklari icin uyurken ensesinden tutun sakinlesir

TarcinBey

Onun çok yarari dokundu sahiplendirdiikten sonra bile. Zaten birkaç saat oturucam geri donucem