Kedi Ve Ek Besin

LindaKibrit

Merhaba benim kedim 5 aylık dişi. Kuru mama yiyor. Bunun yanında ne kadar yaş mama, yumurta, süt, peynir,yoğurt besinlerini ne kadar ve ne süre aralıklarla verebilirim? Şimdiden teşekkürler :))

12 CEVAP

Cotontzu_Siri

Haftada 2 kere 1 konserve (küçüklerden) yaş mama, haftada 1 öğün light ton balığı/yağsız tuzsuz et/haşlanmış tavuk ciğeri, haftada 1 bütün haşlanmış yumurta, günde 1 tatlı kaşığı ev yoğurdu, gün aşırı bir tatlı kaşığı ev yapımı tuzsuz peynir, öğün aralarında bir pinpon topu büyüklüğü kadar meyve ya da sebze, kullandığınız mamanın taurin miktarı düşükse haftada 2 kere gimcat taurin paste, gün aşırı malt macunu.

LindaKibrit

Teşekkür ederim cevaplarınız için :))

LindaKibrit

Cevabı olan yok mu?

Aysedalgc

Süt vermiyorum zararlı olduğu için. Yoğurt, tavuk, et bunların içlerine az az sebze katıp karışım yapıp veriyorum. Ben nadir olarak tadımlık peynir, arada az yoğurt, yaş mamayı da aralıklarla veriyorum 100gr lık yaş mamayı 2güne bölüp iki haftada bir 1pakef şeklinde.

LindaKibrit

Teşekkür ederim. Sütün çoğunluğuna su koyup vermiştim ben. O da mı zararlı olur? :)

Cotontzu_Siri

Çok görünüyor ama aslında bir günlük yediği mama kadar bir şey.

Cotontzu_Siri

Süt vermeyin

LindaKibrit

Siri bu söyledikleriniz gibi kedime versem ağır gelmez mi. Daha 5 aylık. :). Korkuyorum ağır gelir diye

LindaKibrit

Siri Sorumun cevabını yazmışsınız zaten görmemişim soru yazarken :)

Yad mama kendiniz yapın ciğer, biftek vs etleri pişirip püre haline getirin

Biraz da meyve=)

Cotontzu_Siri

Peynir verdiğiniz günler yoğurt vermeyin isterseniz.