Acilll Yavru Kedim Kustu :/(Resim Var)

SenanurKsl

Merhaba 2 aylık yavru kedim az önce kustu hemfe baya fazla. Aslında yas mamasını çıkarmış öylece. Konserve mama skt 2021 daha çok var ve aybı konserveden bölüp büyük kedimede vermiştim onda hiç bişey yok suan küçük bi kutunun içine girdi yattı keyifsiz hareketsiz çıkmak istemiyo normalde aşırı zıpır. Burnu çok kuru ve kulağı sıcak ateşi olabilir mi ne yapmam gerekiyo sabaha kadar gözüme uyku girmiycek lütfen bileyler yazın :(

21 CEVAP

aleyn

mama bozuk olmasa da dokunmuş olabilir biliyosunuz kedilerin sindirimleri çok hassas ve yedikleri şeylere tepkileri de sert olabiliyor. endişe etmeyin kusma devamlı oldugunda tehlikelidir ama bi iki defa sadece olursa muhtemelen yediği şeyin dokunmasından olmuştur.

EmineDuman

Benimkide kusmuştu akşama kadar yemek vermedim sadece su içti dinlendi sonra geçti.Belki porsiyonu az tutun çok yiyince de olabiliyor.Tekrarlarsa vete götürmenizi tavsiye ederim.

Gozdetemizel

Kac aylik bilmiyorum ama Limon 5 aylik ben hala 1-1,5 tatli kasigi yas mama veriyorum hergun.2 aylik bize geldiginde haftada 2 kere veriyodum.dokunmus olabilir,oda isisinda vermissinizdir zaten.bazen oluyo fazla geliyo ogurme hickirik karisik.balikliyi benimkide bayilarak yiyo ama tavuk hindi et gibi seyleri cikaricagini bildigi icin yemiyo zaten.doktora gittiniz mi

GULLUKAVAK

benden tavsiye konserve mama yedirmeyin onun yerine tavuk göğsü haşlayın biraz ciğer haşlayın ve sulu olarak yedirin yaş mamaların içinde kimyasallar var bu hayvanlar doğada kendi avlıyo normalde ben hiçbirşey katmıyorum baharat veya sebzede asla sadece eti haşlayıp suyuyla verin ezerek tabi ve az porsıyon verin

Gozdetemizel

Bi de ben civik oldugunu hissettigim an aksama kdr mamayi kesiyorum yas&kuru.su kabini bazen yatarken onune getiriyorum icsin diye cunki civikta olsa su kaybediyo gibime geliyo.

batinaydogan1

Kedinizin midesi bu yaş mamayı kabul etmemiş. Ya da gün içerisinde yediği başka birşeyden dolayı midesi almayarak çıkarmak zorunda kalmış

SenanurKsl

Sürekli olarak uyuyo suan bi ara gitti kumuna tuvaletini yaptı kakası normale göre cıvıktı ama tam olarak ishal değil

SenanurKsl

Bir de uykusunda sürekli geğirir gibi oluyo ve o yas mamanın kokusu geliyo. Kokusunu benzetşyorum ama farklı bişey de olabilir. Ama kustuğu şeyin kokusu olduğu net

SenanurKsl

Aslında aynı markanın balıklısını falan yemişti daha ömce bişey olmamıştı. Bir de ateşinin olması endişelendirdi beni sizde de steşlenme olmuş muydu acaba? Bugün veterinere götüreceğim yine de

SenanurKsl

Güncel :/

Zozannn

Benim kedim dün ben evde yokken kusmuştu ve kusmuğunda kurtçuk çıkmıştı sabah apar topar veterinere götürdüm iç parazit zehirlenmesi dediler köpüklü kusuyor ve hiç bir şey yiyemiyor böyle bir sebep de olabilir

Sarecansu

bence obur fazla yemiş oda dokunmuş,sma bilemeyiz tabi hangi yaş mama bu arada?

Ateşi devam ediyorsa veterinere götürün benim kedim de çok hasta oluyor hatta bir kac gündür yine hasta kusma yok ama veterinere gittigimizde ateşi 40 tı hemen serum takıldı ateş devam ederse durmayın yani

SenanurKsl

Arkadaşlar veterinere gittik konserve mamadan zehirlendiğini söyledi. Farklı bi hastası da yine konserve yedikten sonea zehirlenip ölmüş 3 kere kusmuş ve ölmüş. Allahtan bizimki bi kere kustu sonra kuru mamadan yedi götürdük hemen . 2 tane enjeksiyon yapıldı yarın tekrar antibiyotik vurunacak. 4 saatte bir çeyrek kadar kuru mama yiycek. Aslında açtığım konservenin yarısını da büyük kedime yedirdim biişey olmadı fakat bunun normal olduğunu söyledi diğer ölen kedininde mamasının yarısını başka bi kedi yemiş ona bişey olmamış. Yani bünyeyle alakalı. Bir de daha çok küçük olduğunu 3 aylık olana tamamen bağırsakları gelan gelişene kadar konserve yememesi gerektiğini yiyeceksede evden bileyşer yapılıp srada yemesi gerektiğini söyledi. Ben büyük kedim yavruluktan itibaren hep sağlıkle evimde yaş mama yaptım. Bi gün aldığım kuru mamanın yanı da Nutri Feline balıklı mama hediye geldi biximkilere yedirdim çok sevdiler içeriğide temizdi tamamen doğal etten. Ben de bu sefer sipariş verdim stok yaptım . Küçük kedime yedirdiğim öğütemediği Kitten olanıydı tavuklu bi mamaydı. Skt si falan 2021 di fakat veterinerde konservelere gücenmeyin çok sağlıklı değil büyüdüğünde verebilirsiniz dedi. Artık küçük kedimede kesinlikle dışardan hazır biley yedirmiycem her zamanki yaptığım güvendiğim sağlıklı yas mamalardan yapıp çok arada yediricem

SenanurKsl

veteriner karnını musyene etti eliyle direk bağırsaklarında sorun var bu ishal olucak dedi. Ki kedim aslında sürekli yaptıktan sınra bukaştırdı bacağına felan meğer cıvıkmış ben fark etmiyordum. Bağırsak spazmı geçiriyomuş bu da çok karbında ağrı yaparmış bizimki sürekli gider kumunda yatardı meğer karnı sğrıdığı içinmiş