Kedim Yemek Yemiyor

BirSorumVar

Merhaba bundan 1 hafta önce Pazar günü dışarıda 2 aylık bir kedi bulmuştuk ve eve aldık, Pazartesi günü veterinere götürdük. Pireleri ve keneleri olduğundan dolayı balkonda bakıyorduk ve tamamen döküldüğünü düşünerek içeri aldık. Bu sabah çok çok az bir miktar yemek yedi fakat her saat uyuyor sadece 1-2 kere tuvaletini yapmak için kalktı, ne yemek yedi ne de su içti. 1 saat önce yaş mama yedirmeyi denedim biraz yaladı o kadar. Çok oyuncu bir kedi değil balkonda kaldığı sürece de onunla hep ilgileniyor ve seviyordum. Bu durum normal mi yoksa bir sıkıntısı var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü üzülüyorun ve bir şey olmasından korkuyorum.

22 CEVAP

Ahsenbb

Süt içmesi zararlı zaten de yaş mama markası nedir?

Ahsenbb

Evet tahmin ettim.Felix mama vermek yerine kuru mamaya geçene kadar evde tavuk et haşlayıp verebilirsiniz daha iştahlı yiyebilir.Aç kalmasın yattığı yerden bile olsa elinizle yedirin.Ev yoğurdu varsa bir tatlı kaşığı kadar verebilirsiniz birkaç gün bağışıklık sistemi toparlansın zaten.2-3 gün bunları yapmanıza rağmen düzelmiyorsa veterinerin görmesi gerekir.Özellikle elinizle yedirmek istediğinizde kabul etmiyorsa yarın götürmeniz de iyi olur vücuduna besin girmesi gerekiyor

merveaydar

yavru kediler kuru mamayı yiyemeyebiliyorlar, kırarak ezip öyle vermeyi deneyin. yaş ve kuru mamasının taze olduğundan emin olun. bir de suyunu değiştirin, toz konunca bile içmeyebiliyorlar. ben de aynı problemi yaşamıştım, mamayı kırınca deli gibi yemişti. umarım yemeye başlar minik pisiniz.

BirSorumVar

Yemeği hep dolu oluyor ve her gün değiştiriyordum balkonda kaldığından dolayı belki bu kadar az yediğini farketmemiş olabilirim fakat kıtır kıtır yiyordu. Dün içeri aldık bugün saatlerce uyumasından sonra farkettim. Süt verdim içmedi yaş mama verdim yemedi :(

Ahsenbb

Eğer şansınız varsa internet sitelerinden kaliteli yaş mama siparişi verebilirsiniz felix,whiskas gibi mamalar uzun vadede sağlıklarını yitirmelerine yol açarlar.

Ahsenbb

Kuru mamanızın markası neydi?

bidiboom

Hasta tablosu bu.. yavruyken beklemeden veterinere goturmek gerekir, cok cabuk tukenebilir Allah korusun, belki de bir tek antibiyotige bakiyor is, benimki de bu moddaydi ilk buldugumda, veteriner antibiyotik ignesi yapinca kendine geldi, derken ertesi gun gene onceki gibi fazla sakin durgun olunca tekrar vet.le gorustum, tek doz yeterli gelmedi demek ki dedi ve 3 gun mu ne antibiyotige devam ettik, su an dana gibi massallah:) bence bir an once veteriner mudahalesi gerekli gorunuyor..

Ahsenbb

Mitonun içeriği çok kötü malesef.Mamayı değiştirmeniz gerekiyor acil.Seçici ve hasta olan kediler N&D mamayı cok severler.Hem çok kalitelidir hem hayvan sağlığı için iyidir.Ama uygun fiyatlı istiyorsanız benim size önerebileceğim brit care var.Daha da uygun fiyatlı derseniz bu kedinizin sağlığını tehdit edebilir.Daha uygun tavsiye edebileceğim bir mama yok.Çoğunun içerisinde mamayı doldurmak için konmuş mısır pirinç gibi ürünlerin yanında mama olmaması gereken koruyucular var

bidiboom

N&D ekonomik olarak zorlarsa ayni firmanin bir tik alt kalitesi Matisse..

erdemrabia632

Bizde bir yavru kedi vardı veteriner tavuklu bir yaş mama verdi hiç yemek yemiyordu çünkü gidasiz kalmasından iyidir bence haşlanmış tavuk suyunun içine ekmek doğrayarak vermeyi deneyin. Ya da yaş mamasini kuru mamayla karisitirin

Anonymus552223

Aşı falan mi oldu, asilar da halsizlik yapiyor

BirSorumVar

iç dış parazit uygulanmıştı sadece

BirSorumVar

veterinerden yeni geldim karnı ağrıyormuş üşütmüş biraz sanırım. antibiyotik ve serum verdi, yemesi için de yaş mama verdi şırınga ile yedireceğim, bağışıklık sistemini güçlendirmesi için de ilaç vereceğim. bir kaç gün daha gidip antibiyotik verilecek. iyileşir umarım çünkü çok üzülüyorum

bidiboom

Oh cok sukur yaRabbi, daha yavru ya siz mudahale edip vet.e goturmesiniz ve tedavi olmasa cok uzun dayanamiyorlar.. hic uzulmeyin tedbir sizden sifa Allah'dan insallah:)

bidiboom

Karni agriyormus deyince.. bizim vet. de birkac haftalikken bir yavru kediyi ishal diye muayene ediyor, yavrunun sirti avuc icinde karni acikta, parmak ucuyla karnin sagina azicik basinca miAAaavv!.. soluna azicik basinca miAAaavv! :)) tam sikayet miyavlamasiydi, ayni insan gibi ayy aciyoo diyor cok net:)) vay kuzum vay kiyanmiyorlar.. ama o bebek bile iyilesti sahiplenildi zimbir zimbir simdi, endiselenmeyin sizinki de toparlar insallah:)