Kızgınlıktayken Kısırlaştırma

sekerfare21

Kedim bugün kisirlastirma ameliyatini oldu. Veterineri kizginliktaydi dedi ama hic belirti gostermiyordu. Zorlanmislar ameliyatta biraz ama basarili gecti dedi. Sadece kedinin yagli oldugunu soyledi veterineri ama kilolu bir kedi de degil bana garip geldi. O yuzden dikisi pek iyi olmamis. Dikis fotograflarini koydum anlayan biri bakarsa sevinirim.
Durumu iyi ama hic narkoz yemis gibi durmuyor, sadece deli gibi evi geziyor.

30 CEVAP

LadyAndCat

Yağlı derken iç organlarının yağlı olduğundan bahsediyor.
Nasıl besliyorsun??
Gözün aydın nihayet ameliyat olmuş :))
Dikişi normal. Kaşımasın , yalamasın. Yakalık takmak işe çok yarıyor bilginize...

Oske22

Benimkinin de rahminin etrafı çok yagliymis ama kedim cok zayıf normalde. Veteriner normal olduğunu bazi kedilerde olduğunu söyledi. Yağları almis biraz. Benimkinin dikisi o kadar uzun değil galiba fotoğrafı var profilimde. Ilk eve geldiğinde benimki de sürekli evde dolandı ama dikkat edin çarpmasına yarasini.

bademthecatt

Bizimkinin yağlarını görseniz şükür edersiniz bence :D şaka biyana baya bir sarkma var bizde ölçülü vermeme rağmen bazen artıyor 5 kilo öyle bakınca kilolu durmuyor malesef bazı kedilerin vücutları yağlanmaya müsait hekim banada operasyonda yağdan dolayı zorlandığını söylemişti kızgınlıkta kısırlaştırılmıştı bir problem yaşamamıştık bende üzülüyorum böyle yağlanma olduğu için royal canin sayesinde oldu bizimki

sekerfare21

5 ayliktan beri olabildigince iyi sekilde besledigimi zannediyordum. Hamilelige kadar cok hareketli bir kediydi. Sasirdim yagli denmesine. İyilesir iyilesmez guzel bir diyet ve yas mama yerine kendi kaynattigim seyleri suyuyla birlikte verecem.

bademthecatt

O yağlar gitmiyor malesef bizim ciddi anlamda sarkma var sizinkinde bişey yok diyete gerek yok

Cansumuezza

Sizi anlıyorum benim kedimde kizginliktayken kısırlaştı. Hic bir zaman tam olarak geçmiyordu kızgınlığı.Hormonal bir bozukluk gibi birşey. Her neyse umarım artık bir problem yasamazsiniz ve veteriner doğru kisirlastirmistir

sekerfare21

Benimki de cok sarkik. Genetikse sevindim. Belki de gebeligin verdigi bir seydir bilemiyorum ama kedim hep sarkikti. Ben hatta genel olarak disi kediler boyle zannediyordum, ilk defa disi beledifgim icin.

sekerfare21

Bir de veterinerin perdesini yirtmis yine. Sanirim onu kutuya koymaya calisirken de kutuyu kirmislar. Veteriner korkusunu nasil yemcez bilmiyorum. Cok uzuluyorum veterinerden bu kadar korkmasina.

Oske22

Normal bence veterinere korkması çoğu kedi öyle, istisnalar da var tabi.

sekerfare21

N&D veriyordum, su an Matisse yiyor. Ben de sasirdim. Gecenlerde marketten yas mama almistim kargom gelmeyince, normalde schesir ve n&d veriyorum ama 1 hafta kullanimda bu kadar yaglandirmasi mantikli degil. Yas mamayi azalt dedi veteriner. Hamilelikte ve dogum sonrasinda cok hareketsizdi tek mantikli kismi o. Kilolu olmamasina ragmen yagli olmasi beni cok sasirtti ama ogrendigim de iyi oldu simdi yas mamadan vazgecirmeye calisacam.
Yalamasi sorun olmaz dedi veteriner, 2 gun sonra antibiyotik icin gidecez o zaman kontrolu de olacak.

sekerfare21

Sizin dikisi goremedim ama bana da buyuk geldi benimki. Veteriner kizginlikta oldugu icin sismisti organlari dedi onunla alakali olabilir.
Su an kitir kitir mama yiyor. Yas mama yemedi, veteriner vermisti.
Veteriner korkusu normal ama benimki asiri bir korku. Kapi acilir acilmaz etrafi dagitiyor. Saglikli muayaneye engel.

Oske22

Aa kızgınlıkta sistigini bilmiyordum. Bizimki de şişmiş o yüzden vet geri kapattı hamile diye. Ama değil hamile falan. Kızgınlıkta miydi acaba ama hic belirti yoktu sadece biraz daha bize sevdiriyordu kendini :(

Cansumuezza

Normal sadece biraz büyük. Oldumu bu sefer?

sekerfare21

Oldu ya kizginliktan tamamen kurtulmus olmayi umit ediyorum artik. Kedimin kizginligi cok uzun suruyordu. Kimse inanmadi bana ama ilk kizginligi 1 ay surmustu. Evden kacana kadar da gecmedi o kizginligi. Her gun kapima biri geliyordu kedime iskence mi ediyorum diye, zorlu bir surecti. Dogurduktan da 12 gun sonra tekrar kizginliga girmisti. Veterinerin soyledigine gore etkisi gecmemis o kizginligin o yuzden sismis hala.

Anonymus552223

Geçmis olsun. Bu mu yagli:) veterinerler butun kedilere yagli diyor zaten. Sokaktan ciliz kedi goturuyom yagli diyorlar. Hayvan bi deri bi kemik mi kalsin.
Veteriner yakalik takmaniz gerektigini ozellikle belirtmedikce, yakalik giysi gibi iskenceler uygulamayin