Kedimi Pireden Nasil Kurtarabilirim ?

merhaba, iki tane iran kedim var aylardir pire sorunu yasiyoruz bir suru yontem denedik aşilari yapiliyor duzenli olarak damla kullandik sprey kullaniyoruz korumasi icin ama yinede pire sardi ikisini de ve aylarca gitmedi bir ara temizlendiler hic kalmadi fakat suan yine var en etkkli yol nedir nasil kurtulabiliriz ? bir de bir tane kopegim var malum o da disari ciktigi icin pireyi o getiriyor diye dusunuyorum ona da sprey kullaniyorum aslinda gorundugu uzere ise yaramiyor acaba markasi mi kotu ? fibroline kullaniyorum
bilgisi olan arkadaslar lutfen yardimci olur musunuz

6 CEVAP

maya19972017

en iyisi pire tasması takın

KedimVar

En iyi marka stronghold. Kedinizi düzenli olarak insanlar için kullanılan bit taraklarıyla tarayın. Tarakta gördüğünüz pireleri öldürün. Her hafta kullanıyordum ben pire ilacını. 1 ayda attı.

cok tesekkur ederim

Ela04

Ben fibroline kullanıyorum pire ilacı olarak. Ama stronghold daha iyiymiş galiba.

pire tasmasi zarar veriyor yalayinca diyorlar o korkutuyor bir de cok huysuz benim yaramazlar :) kiyafet veya boynuna bir sey taktirmiyorlar maalesef

betulaltundal

Evinizi sirkeli su ile viledalamayı denediniz mi, sirke pireleri kaçırıyor. Uzun tüylü oldukları için dış parazit etkisiz kalıyor sanırım. Traş ettirmek hoş değil ama çok kestirmemek kaydıyla tüyleri kısalttırabilirsiniz.