Kedim Asla Kuru Mama Yemiyor Lütfen Yardım!!!!!!

Permhru

Kedim yaklaşık 5 aylık 1 aylıkken bana geldi ve o günden beri yaş mama ve kuru mamayı karıştırarak veriyorum nedeni en başta yaş mama ile beslenmiş Kesinlikle kuru mama yemiyordu ben de karıştırarak vermeye başladım ama artık yaş mamayı bırakmak istiyorum şimdi 3 gündür aç ve hala kuru mamayı önüne koyduğumda asla yanına dahi yaklaşmıyor bir yandan üzülüyorum ama onun sağlığı için vermemem gerektiğini veterinerim söyledi ne yapacağını şaşırdım bana lütfen yardım edin bir fikir verebilirsiniz çok sevinirim

32 CEVAP

Gofretsla

Vermemeye devam edin mutlaka yiyecek hiçbir şey vermeyin

yanik_kedi

Bakın arkadaşlar tabiki de kuru mama yiyene kadar yaş mama vermemeli karıştırarak olsa bile !! Elbette bi yerde açlığa dayanamayacak ve yiyecek bu yapılan insafsızlik değil sadece alışması için önemli bişiy yoksa alışamaz...

Duman14

maması önünde isterse yer 4 gün aç kalması 2 hafta sonra Allah korusun yaş mama dolayısıyla ölmesinden iyidir yaş mama 5 aydan sonra haftada 1 veya 2 verilmelidir kedinin diş ve ağız sağlığı. için önemlidir kuru mama . ayrıca yaş mamayı 7/24 vermek midesine zarar verebilir yaptığı şey onun için kendi çocuğunuzun istediği her. şeyi yapar mısınız sürekli sağlıksız bir şey istese verir misiniz ??kedinin kuru mamaya alışması lazım

HakanCanKinik

Gofretsla

Aynen.

yanik_kedi

O inat ediyorsa sizde inat edin eninde sonunda pes edip yiyecektir çok da tatlıymış :)

semaelif

bagisiklik sistemi duser kedinizin karisimdaki kuru mama oranini cogaltip yas mamayi azaltarak alistirin yavas yavas.

ibisaski

Ya delirdiniz mi siz benim kedim 1 gün aç kalsa çok üzülüyorum siz 4. Gün diyorsunuz bari mama dışında yiyecekler verin haşlanmış yumurta tavuk vs.

nebilimben

Kuru mamayı sürekli önünde bulundurmayın. Aynı problemi yaşamıştım ve mamayı belirli zamanlarda çıkardım. Örneğin; akşam verdim. Yemeyince kaldırdım. Sabah yine koydum. Bu şekilde o mamaya da her zaman ulaşamaması bulduğunda yemesini kolaylaştırıyor. Kuru mamadan yeyince ödül maması da verin. Eğer kıyamayıp yaş mama vermek isterseniz de suyunu karıştırın sadece. Kuru mamaya tadı karışınca belki tercih eder.

ygmrs

aynı sorun bendede var :( kuru mamayı koyuyorum yaş mama vermiyorum ama hiç yemiyo

Permhru

Royal canin yiyor veterinere götürdüm bişisi yok yaş mama ile karıştırınca tabağını dibini yalıyor resmen suyuda üstüne afşyetle içiyor 4. Gündeyiz bakalım kim daha inatçı çıkıcak

Yavru_kedii

O kadar sürmez merak etmeyin:) sürerse veteriner şart

Yavru_kedii

Yanık Kedi aynen!

Hacersevde

Belki kuru mamayı beğenmiyor dur farklı mamalar deneyin bence

Permhru

Sıkıntı yemek yemediği için suda içmiyor normalde çok su içen bir kedi değil genelde yemekten sonra içiyor

Permhru

Bu arada teşekkür ederim cevap verdiğiniz için