Sorunuz Var Mı

vethekmehmetkoc

Vet. Hekim

Merhaba arkadaşlar iş nedeniyle ara ara yazabiliyorum. bir sorunuz var ise bu başlık altına veya özelden mesaj atabilirsiniz.

72 CEVAP

Merhaba , bu konu tartışmalı bir konu değildir dişi kediler regl olmaz. köpekler gibi yılda iki defa östrus belirtileri göstermezler.yılın belirli dönemlerinde özellikle evde yaşayan kediler sık sık östrus göstermektedir. sizde eğer öyle kan gelme durumu var ise o kanın nerden ve ne sebep geldiğinin araştırılması gerekir.

Neden o saydığın besinleri veriyorsun beslenemediğini mi düşünüyorsun?
o saydığın besinlerin bir zararı yok fakat kaliteli bir kuru mamanın içerisinde protein vitamin mineral iz elementler tam ve dengeli bir biçimde onun sindirim sistemine uygun şekilde düzenlenmiştir. ekstra onları vermen uzun vadede böbrek problemleri, ağız ve diş bakımında aksaklıklarına tartarlara lekelere sebep olur. Birde her gün o karışımı yapmak zor olmuyor mu sadece kuru mama vermen ve 2 günde 1 de yaş mama çözecektir işi önerimde royal canin kitten proplan junior brit care hills bunları verebilirsin

Şimdi bu tür olgularda sorunun ne olduğunu bilmediğim için çok fazla yorum yapmak istemiyorum başındaki ile ilgili yorum yapayım sizinle iken yakalığı çıkartın patisini yalamasın dikkat edin yatarken geri takarsınız . verdiğiniz besinlerin bir zararı olmaz

Çok sağlıklı bir mama değildir koku ve bir çok problem ile karşılaşabilirsiniz

Profesyonel serinin bir alt serisidir güzel bir mamadır fiyat olarak da bir çok mamaya göre uygundur

Merhaba sedab23, van kedisi de belirtmenize gerek yok aslında çok fazla proplan junior- royal canin kitten - kumda ince kum kullanabilrsiniz van kedileri için özel kumlar var veya sanica cat sabun kokulu uygun olacaktır. konuyla ilgili ekstra sormak isterseni mesaj atın

Lorinloris

Merhaba
Kedimin çenesinde akne var bit tarağıyla tarıyorum ve birazı geliyor şu an dışarı çıkamıyorum ne yapmalıyım taramamla tam olarak geçmiyor akne çenesinde var

Merhaba, bölgede bazen bir şişlik olabiliyor evet ama onun boyutunun derecesi de önemlidir. 1-2 hafta gözlemleyin azalma ollmaz ise veterinerinizle görüşünüz

Kedimi kısırlaştırdım şu anda profine sterilised kullanıyoruz, bir daha ki sefere brit care sterilised almayı planliyorum. Sitede happy Cat in reklamlarını görüyorum sizce brit care den daha iyi bir tercih mı ?
Brit care ve profine magnezyum seviyesi %0.05-%0.04 iken happy Cat de %0.07 bunun üriner sağlığı için büyük bir farkı var mı ?

Teşekkürler, benimde dusuncem o yönde.

BALGOZ

köpeğim ve kedilerim için hangi mamaları kullanmalıyım

1 aylık kedi royal canin babycat konserve ve süt tozu ile beslenir kuru mama çok fazla yiyemez kitten konserveler ve süt tozları alınız biberonla besleyiniz

Findikzeynep

Merhabalar;
Bonaciba mama koku yapar mı?
Güzel bir mama mı?

Virüs dışkı ile atılır evi iyice temizledikten sonra alsaydınız yine tabi bir risk var onu en aza indirmelisiniz

Ezgialeynaarslan 7 aylık kediler be kadar dışkılar diye bir soru yok asıl problemden bahsedersen daha iyi yardımcı olurum genellikle mama yedikten 10-15 dakika sonra dışkılarlar 2-3 ü geçmez ishal durumu için bir takım nedenlerin araştırılması gerekir direk reflor kullanılmaz basit bir ishal ise evet kullanabilirsin ama neyden kaynaklandığını bulmak asıl olandır