Çok Acil Bu Nedir ??

Kevserhaksever

Bu nedir acaba mantara benzettim biraz ben ama anlayamadım. Lütfen yardımcı olun

11 CEVAP

ZehraBulutt

Mantar bence de.

Bulunduğu ortam sıcakta ve tavuklu mama veriyorsanız mantar olmuştur.mantarı tetikleyen en büyük etken tavuklu mamaya olan alerji

Kedinizin alerjisi olabilir

behcetaydinelli

Mantara benziyor. :(

ZehraBulutt

Kulaktaki problem kulak uyuzu olabilir.

Natkarat

Kulaktaki belirtildiği gibi muhtemelen kulak uyuzudur. Veterineriniz iç dış parazit yapalım diyecek ve temizleme solüsyonu verecek. Bu noktada mümkünse iç dış paraziti advanced multi şeklinde isteyiniz. Muadili deyip stronghold vermek isterse bile advanced multi isteyin. Multi yoksa stronghold da olur. Ardından 2 hafta günde bir kulağını temizlerseniz sonrasında çok rahatlarsınız. Neden bilmiyorum ama kullandıkları diğer şeyler kulak uyuzunda pek etkili değil. İki kardeş kediyi sahiplendiğimizde benim kedim 2 hafta içinde tamamen düzelmesine rağmen multi yaptırmayıp normal parazit( iç ve dış ayrı ayrı) yaptıran arkadaşımda geçmedi. Daha sonra ismini hatırlamadığım ek masraflar çıktı karşısına. Özetle bu aklınızın bir köşesinde olsun.

sekersoytolga

Bu fotoğraftaki mantardan ziyade sanki alerjik bi reaksiyon gibi görünüyor aslında. Kaşıyarak yapmış olabilir,mama alerjiye sebebiyet vermiş olabilir,sinek böcek vs ısırmış olabilir. En doğru bilgiyi veteriner hekiminiz kullandığı mor ışık altında kontrol ettikten sonra vericektir. Kulak için bahsettiğiniz çok yüksek ihtimalle kulak uyuzudur. Cyristalin eczanelerde yada internette araştırmanızı tavsiye ederim. Insan için de hayvan için de kullanımı çok harika. Kulağım temizliğinde içiniz çok rahat bi şekilde kullanabilirsiniz

Mantar

Kevserhaksever

Arkadaşımın kedisi dün farkettik bizde ve ayrıca kediyi sahiplendiğinden beri kulağında siyah akıntı varmış bende gidip bugün baktım kulağına siyah siyah kirler var. Yarın veterinere götüreceğiz beraber. Kulakta olan problem nedir acaba ?

Kevserhaksever

Bende öyle düşünüyorum malesef göreceğiz umarım iyi olur :(

Kevserhaksever

Cevaplarınız için teşekkür ederim