Annemi Eve Sokak Kedisini Getirmeye Nasıl İkna Ederim?

Sirinkedisever

Bildiğiniz gibi bulduğum yavru kedi bana biraz daha alışınca eve almak istiyorum. Annemi ikna etmek o sirinligi gördüğünden daha kolay olacaktır. Sizce napabilirim? Çok ama çok istiyorum :(((

53 CEVAP

Cotontzu_Siri

Duygu sömürüsü

betulaltundal

Bence her bakımını üstelenceğini, aşıları düzenli yaptırılırsa sizi tırmaladığında ya da tüyünü yuttuğunuzda bir sıkıntı olmayacağını, tırnaklarını düzenli kestirip ev temizliğine yardım edeceğini filan söyle. Ama hem annen çok isteksiz hem ablan tiksiniyorsa kedin büyümeye başladığında bu sözler yeterli olmaz ve çok sorun yaşarsın. Belki de bir süre ev hayatına alıştıktan sonra ona buradan yeni bir yuva arayabilirsin. hatta geçici bir süre eve alacağım dersen eve aldığın süre içinde annenin ve ablanın hareketlerini gözlemle, belki onlar da kopamazlar bizimle kalsın der.

Sirinkedisever

:D Yanında yapabileceğim başka bise var mı?

SelinTuksal

:'D gülmekten ölüyorum. Ama evet ancak duygu sömürüsü :)))

SelinTuksal

İkna edici söz diye bir şey yok ama. Her insan farklı cümlelerden etkilenir. Mesela benim annem 'ama o ölür' lafından etklienirken bir başkası hiö etkilenmeyebilşr, umurunda olmayabilir. Yani ikna edici smz diye bir şey yoktur.

Mervn

Kediyi görse birazcık vakit gecirebilse bile karsı koyabilcegini sanmıyorum bizde öyle olmustu en azından:)

Sirinkedisever

Anladım teşekkürler :)) Annemi eminim ikna edeceğim!! :D Şöyle derim; Ama bu kedinin annesi de yok büyük kediler ona saldrabilir ya da açlıktan ölebilir. :(( Bikaç kere tekrarlasam izin veri ya da bir anda salona kediyle girerim :D

Sirinkedisever

Umarım :))

Cotontzu_Siri

En iyisi almayın, pişmam olursunuz. Tecrübeliyim.

Sirinkedisever

Teşekkürler. ;)

Sirinkedisever

Aynen zaten kedi de peşimden geliyo annem kıyamaz bana zaten o da bu konularla belli etmiyo ama baya bi ilgili :D ztn annem izin verirse kucaklar eve götürüm :D

SelinTuksal

:D

Sirinkedisever

Ama ben nasıl ikna edici sözler söyleyebilirim diye sormak istemiştim :(

Sirinkedisever

Aynen marketten gelirken benle birlikte o da severse oynarsa falan izin verebilir çok teşekkürler :))

Alfam

Umarım ikna olur :))