Kedime Hangi İsim Olabilir ?

Berrarana

Kedim biraz büyüdü ama hâlen daha isim konusunda kararsız kaldım , dişi kedi için hem Türkçe , hem anlamlı , hem de seslenmesi kolay ve güzel bir isim arıyorum , yardımcı olursanız memnun olurum .

29 CEVAP

Themis_hy

Ben kızıma lila ismini verdim. Çok kolay öğrendi adını :)

sforselin

En sevdiğiniz filmden, kitaptan bir karakter olabilir. Mitolojik bir tanrıça da olabilir mesela.
Söylemesi zor olacak bir isimse bunlar kısaltabilirsiniz. Modi'min ismi de en sevdiğim ressamın soyadının kısaltması mesela.

ZehraBulutt

İnci ya da İpek. Dişi kedim olsa kesinlikle bu adları koyardım çok kibar.

Alperen07

Bence de Lila çok güzel bir isim olur bu fıstığa "Lilaaaaaa gel kızım buraya";-) Ayy çok hoşş

baranertaga

Zahter olabilir nedense kedinizi görünce aklıma bu geliverdi:)

Susam, kavun, çörek.

DoraFiko

Dişi kedim olsa adı kesinlikle 'pırıl' olurdu. Belki sizde beğenirsiniz :)

Themis_hy

@Alperen07 evde bazen gözden kayboluyor, lilaaa diye seslenince pıt pıt koşarak geliyor yanıma alperen :))

ecrinnurAslan

benim fotoğrafta gördüğünüz kedi dişi 4 aylık ve ben onun adını Kartopu koydum. Sütlaç,Şanslı,puding, prenses, Şeker, Sakız,çitlembik,lokum ben bu isimleri seviyorum

Alperen07

@Themis_hy Maşallah çok güzel hoş bir isim hakikaten benim kedimin adı da Leo seslenirim ilkinde asla gelmez ağır abi ikinci de canı isterse üçüncü selenişimde içimden sayıyorum ona kadar hopp geliyor genelde

PrensesMia123

Süslü, Balkız, Lila, izabel, badem, mia olabilir

PrensesMia123

Mila da olabilir

Berrarana

Cevaplarınız için teşekkürler.

Lorinloris

Benim kedimin adı helen mesela. Ama 2. Bir isim olarak da miya koydum animelerde filan hep miya ismini duyuyodum hoşuma da gidiyodu

sforselin

Yani şey demeye çalıştım aslında, genel olarak anlamlı değil de sizin için anlamlı bir isim daha güzel ve özgün olacaktır bence.