Virbac Mama Nasıldır? Ayrıca Hill's Ve Acana?? Gelin Konuşalım, Tartışalım.

baranos

Merhabalar,
Hayatımda bir çok sürüngenden kemirgene, su hayvanlarından köpeğe kadar bir çok hayvana baktım. İlk defa bir kedi sahibi oldum, kızım 2.5 aylık British Shorhair, Veterineri Balmumcu'daki Vetplus, hekimi Virbac Yavru Mamasını önerdi ve satın aldım. Bu mamayı deneyen, karşılaştırabilecek önerisi olan varsa sevinirim.

Kedi mamamın içindekileri yazıyorum;

Susuz domuz ve kümes hayvanları proteini, hayvansal yağ, hidrolize hayvansal protein, patates nişastası (en az% 8), bütün bezelye (en az% 6), pirinç, lignoselüloz, tarla kabuğu, mineral tuzlar, balık yağı, pancar posası, keten tohumu, frukto-oligosakaritler, psyllium lifi, maya betaglukan, kitosan, kurutulmuş enginar yaprağı ekstresi, pastörize Lactobacillus acidophilus.

Veteriner HPM ™, yapay renkler veya tatlar içermez.

https://i.hizliresim.com/r0mnvP.png

1 Hafta Sonra Güncelleme;

Hill's tavuklu kitten mama aldım bu nasıldır? Acana kedi maması önerir misiniz? Hill's e çok iyi diyorlar ama mısır ve tahıl var bunlar gerekli mi? Teşekkürler.

64 CEVAP

limis

Ikisi de et içermiyor yeterince. Bütçenize de uygun olan içinde et olan bir mamaya geçmenizi öneririm. Orijen Acana n&d ya da golosi brit care matisse gibi

Gamzessven

Kedim miskin çok ağır mama vermek istemiyorum deyip nd yerine orijen vermek istiyorsunuz. Bence orijen daha ağır. Ama ikisi de olur kedinize yetişkinse ve kısırsa hangi mama olursa olsun ölçülü verin ama 2.5 aylık bebeğe de ölçülü vermek saçma geliyor bana hatta miskin demek de saçma geliyor :) çok küçük ve çok yeni vücudu. Her türlü mamayı kaldırır şu an bence. Koyun önünde dursun maması. az az ve sık sık yemeyi severler. Zaten çok yiyemiyorlar boşuna öğün olarak vermenin anlamı yok. Yetişkin olduğunda ve kısırlaştırdığınızda dikkat edersiniz şu anlık hepsi olur orijen de çok güzel mamadır

ezgigul94

Ben uzun araştırmalar sonucunda ND düşük tahıllı mama kullanıyorum. İştahla yiyor arada yaş mama takviyesi yapıyorum. Fiyat olarak aslında kıyas yapınca ucuz mamalardan uygun ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Ben tamamen içerik olarak değerlendirerek bu mamayı seçtim. İçinde hayvan proteini değil gerçek et içeren 2-3 markadan biri. Neden bu mamayı vermek istemediğinizi anlamadım. Miskin de olsa ihtiyacı kadarını yiyecek, kilosuna ve yaşına göre gramajlı vereceksiniz. Sizin kontrolünüzde olacak. İçeriğinde kedilerin ihtiyacı olan amino asit ve kürlere de sahip ayrıca. Bu markanın satıcısı olsam bu kadar reklam yapardım anca

baranos

Dünyanın parasını verdiğimiz Hill's in hala mamasında mısır yoğunluğu olmasına inanamıyorum.

Bgisan

Virbac kullanıyorum. Bağışıklık düşüklüğü vardı. Veteriner reçeteli olarak. Bi sıkıntımız yok şu anda. Halen devam

Musege

Veteriner bir şeyi tavsiye ettiyse iki kere düşünün. Profesyonel tavsiye olarak görmeyin ticari olarak bakın ve araştırmadan almayın. Çünkü nerdeyse tüm durumlarda olay böyle oluyor.

British fazla hareketli olmaz biraz mayışıktır. Sizinki yavru olduğundan en azından kısırlaştırana kadar Orijen yemesinde sıkıntı olmayacaktır. Ben kullandım kilo problemi olmadı.

ND tavsiye edilmesinin sebebi Orijen'in kötü mama olması değil. Orijen iyi bir mama fakat fiyatı uçuk. Fiyat performans diyorsanız ND daha ideal. Özellikle 10kg alırsanız kg başına fiyatı yarı yarıya düşüyor. Orijen'in 5.4kg paketleri var 10kg ND fiyatına geliyor. Epeydir fiyatına bakmadım noldu bilmiyorum ama arada o fiyat farkına değmeyecek şekilde yüksek.

Bütçenize göre seçimi yapın. Orijen zorlamayacaksa kullanabilirsiniz.

Orijen'de kısır seçeneği yok. O yüzden ne kadar doğrudur bilemeyeceğim ama idrar yolları vs konusunda sıkıntı olabileceğini söyleyenler var. Ben almadan önce mail atıp biraz sormuştum yalanlamışlardı. Tabi kimse yoğurdum ekşi demez güvenip güvenmemek size kalmış.

ND ve Orijen kullanmış biri olarak eğer Orijen'den tüy dökümünü azaltması gibi beklentileriniz varsa fazla ümitlenmeyin. Ben bir fark göremedim. Balıklı mama kullanıp memnun kalanlar var ama bizimkinde göze çarpan bir değişiklik olmadı. Tabi hangi mamadan geçtiğiniz de önemli olabilir. Ucuz piyasa mamasından birden Orijen'e atlayınca illa fark olur ama ND falan da iyi mama olunca fark görmek zorlaşıyor diye düşünüyorum.

Gamzessven

Nd bence fiyat performans ve içerik olarak en uygun ve hakkında en az kötü yorum olan mama. Tabi tercih yine sizin.
Hills royal canin proplan da asla tavsiye edilmeyecek 3 mama.

limis

N&dyi benim miskinim yedi 2.5 yıl. Hiç bi sorun yaşamadık. Virbac hic et icermiyor. O yüzden tavsiye etmem. Bir sindirim problemi yoksa değiştirebilirsiniz bence.

baranos

Bir de Acana veya orijen okey gibi benim için ama bu mamaların da üriner problemler yaptığı söyleniyor, yani şu mama iyidir diyebileceğimiz bir mama yok mu?

limis

Reçeteli mamaysa bilemem. nesi var ki reçeteli mama kullanıyor?
Orijen ve Acana et oraları yüksek benimki gibi miskin bi kediniz varsa önermem. Yavrular da sevmeyebiliyor bazen. N&D iyidir kediniz severse. Matisse zaten n&d ile aynı marka içinde kurutulmuş et var tek farkı o ve bi kaç tahil eklemesi. Bunlardan birini kullanabiliyorsanız brit care denemeye gerek yok zaten.

Bucoco

Acana, orijen, royal canin, nd ve proplan gibi mamalar premium ve süper premium mamalar, dünyanın tek hiperpremium maması VIRBAC tır. Yani kullanılabilecek en kaliteli mama

baranos

@limis Çok teşekkürler, birisinin bu konuda cevaplaması beni çok mutlu etti, günlerdir araştırıyorum ve çok yalnız kaldım. Spesifik, en iyisi dediğiniz bir mama var mı bu markaların içinden?

Virbac marka itibariyle klinik bir mama, reçeteli olarak veriliyor, sizce yeterli değil mi?

Peki içinde kesinlikle tahıl olmasın, mısır olmayacak asla diyenlerden misiniz?

baranos

Reçeteli derken, reçeteli değil bir sorunu yok, normalde reçeteli olarak verdikleri bir marka. Biraz miskin ama ND de vermek istemiyorum.

baranos

Orijeni gramajlı versem olmaz mı?

Gamzessven

Nd nin miskin kedilere problem yapacağını sanmıyorum aşırı aşırı yüzde 100 et içermiyor sonuçta ama içiniz rahat edecekse düşük tahıllısını tercih edebilirsiniz.