Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Titre

lwb
lwb

14545 Puan

Türkiyede kedi titre testinin fiyatlarını bilen var mı?


13 CEVAP

iameceevans
iameceevans

2198

İnternette 490 yazıyor


lwb
lwb

14545

Ben de baktım da kuduz titresi yazıyordu sanırsam, genel bi titre testi yok mu acaba yoksa içlerinde ayrılıyor mu karma titresi lösemi titresi vs


srplzngl
srplzngl

11835

Evet ayrılıyor. Karma aşı için panlökopeni titresi bakılıyor; calici ve herpes riski hekim tarafından değerlendirilip ona göre yeniden aşılama yapılıyor. Kuduz titresi bakan klinik bulmak kolaya ama panlökopeni ya da karma aşının diğer bileşenleri için zor maalesef. Benim bakıldığına emin olduğum tek klinik Dr. Banu Kantarcıoğlu’nun kliniği.


lwb
lwb

14545

Fiyatları da uçmuş


srplzngl
srplzngl

11835

Evet maalesef. İnsan aşılatmak zorunda kalıyor


srplzngl
srplzngl

11835

Evet maalesef. İnsan aşılatmak zorunda kalıyor


lwb
lwb

14545

O kadar çok şey okudum ki bu konuda kafam karıştı artık, emin olduğum tek konu aşıların her sene yapılmaması gerektiği
Titre baktırmadan aşılamayı 3 senede bir yaptırmayı sağlıklı buluyor musunuz?


srplzngl
srplzngl

11835

Yani genellikle kuduz ve karma aşılar 7 koruma sağlıyor diyoruz/diyorlar ama duruma göre değişebilir bu tabii ki. Bazı kediler 3 yıl korunur bazısı 2 bazısı 6.
Aşıdan önce titre baktırmayı tavsiye eden bir hekime danışmak lazım bu yüzden. Kedinin risk durumunu tartıp ona göre bir aşı takvimi oluşturmayı tavsiye ediyor holistik veteriner hekimler.


srplzngl
srplzngl

11835

Ben en son aşılarını kasıtlı olarak bir kaç ay geç yaptırdım ama sonuçta o aşılar titre bakılmadan yapılmış oldu tekrar. Son aşılar 3 yıllık kuduz ve 3 yıllık karma olarak yapıldı. Holistik bir veterinere gidecektim sırf randevu için $260 dediler ki geleneksel veterinerler genelde $50 civarıdır. Bir de bunun üzerine titrasyon falan eklenecek, altından kalkamayız diye aşıları yaptırmaya mecbur kaldım. Zaten klinik 1 saat mesafedeydi ve kedim araba yolculuklarını hiç tolere edemiyor. Kendi kendimi avutuyorum şimdi. Belki üç yıl sonra titreyi karşılayabilecek durumda olurum da o zaman tekrar yaptırmam diye :’)


srplzngl
srplzngl

11835

hatta geçen hafta lösemi aşısı bile yaptırmak zorunda kaldım.
Bahçede iki tane kedi var, sürekli kapımızın penceremizin etrafındalar. O yüzden karmayla kuduz açısından risk alamıyordum. Şimdi onları sahiplenme niyetinde olduğumuz için ve snap lösemi testleri %100 kesin sonuç vermediği için lösemi aşımızı da olduk. Trajikomik


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 166 Görüntüleme
  • 13 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 16958 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR